Pałac z historią jak ze scenariusza "Idy"

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2015 08:54
W pałacu Zamoyskich w Klemensowie kręcono część scen do Oscarowego filmu Pawła Pawlikowskiego. Między opowieścią oglądaną na ekranie a historią tego miejsca istnieje wiele analogii.
Audio
Ida Pawła Pawlikowskiego dostała w Rydze pięć nagród Europejskiej Akademii Filmowej. W pałacu Zamoyskich w Klemensowie kręcono część zdjęć do filmu
"Ida" Pawła Pawlikowskiego dostała w Rydze pięć nagród Europejskiej Akademii Filmowej. W pałacu Zamoyskich w Klemensowie kręcono część zdjęć do filmuFoto: materiały prasowe/Opus Film

Ekipa filmowa trafiła na ten zabytek dosłownie w ostatnim momencie, tuż przed rozpoczęciem zdjęć, gdy robiło się już bardzo nerwowo. Trafiono idealnie, więc jak tu nie wierzyć w zrządzenie losu. Historia obiektu jak ulał pasuje bowiem do scenariusza "Idy".

W filmie, oprócz pałacu w Klemensowie, wystąpili również - jako statyści - mieszkańcy budynków należących do zabudowy pałacowej oraz osoby z sąsiednich miejscowości. Zdawać by się mogło, że to przypadkowi ludzie, ale czy rzeczywiście?

Bohaterki
Bohaterki reportażu "Statyści"/fot. Monika Malec

***

Tytuł reportażu: "Statyści"

Autor reportażu: Monika Malec (PR Lublin)
Data emisji :
31.03.2015
Godzina emisji :
21.14

pg/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krytyk filmowy: "Ida" jest czymś urastającym do rangi fenomenu

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2015 09:30
- To był bardzo polski rok na Oscarach - mówi w "Sygnałach dnia" w radiowej Jedynce Michał Oleszczyk, krytyk filmowy i dyrektor artystyczny Festiwalu Filmowego w Gdyni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agata Kulesza: Polacy mają historie ciekawe dla świata

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2015 08:58
- Myślę, że to jest piękne zakończenie przygody z "Idą" - mówi po oscarowej nocy Agata Kulesza, odtwórczyni jednej z głównych ról.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Pawlikowski: nie interesuje mnie kariera w Hollywood

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2015 09:47
- Propozycje pracy w Ameryce mam od 15 lat, nic pod tym względem się nie zmieniło - mówił reżyser, którego film "Ida" dostał Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.
rozwiń zwiń