X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Budynek Polskiego Radia i związane z nim legendy

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2015 02:24
- Ten budynek ma złą legendę. Starałem się ustalić, czy ma ona rzeczywiste podstawy i szczerze mówiąc jest to tylko opowieść - mówi Krzysztof Michalski, dziennikarz.
Audio
  • Reportaż "Historia budynku Radia przy Malczewskiego" Olgi Mickiewicz (Reportaż w radiowej Jedynce)
Siedziba Polskiego Radia
Siedziba Polskiego Radia Foto: PR

Podobno budowano go jako więzienie śledcze, a z jego podziemi prowadzi tunel daleko poza działkę należącą do radia. Ponoć na najniższym poziomie słychać przejeżdżające nieopodal metro. Budynek Polskiego Radia przy ul. Malczewskiego zaprojektował słynny architekt, Bohdan Pniewski, choć mówi się, że to jedna z jego mniej udanych realizacji. Mimo to ludzie, którzy przychodzili "na Malcza" wspominają przede wszystkim atmosferę tu panującą.

Dyżury spikerskie trwały całą dobę, jak opowiada dziennikarka i lektorka Agnieszka Rogińska. Radiowcy spędzali ze sobą nie tylko weekendy, ale również święta. - Są to więzi, których się nie da rozerwać, i które istnieją. Nie powiem, że przybiegam do radia, bo nie mam co robić, ale jak wchodzę do jego budynku, to mam poczucie, że jest ono przyjazne, miłe i sympatyczne - opowiada dziennikarka.

Radiowe korytarze, których jest wiele noszą nazwy ulic bądź alei. - Ostatnio jeden z moich gości żartował, że można by tutaj jeździć na hulajnodze i mówiąc szczerze miał rację - śmieje się Nina Karczmarewicz, dziennikarka.

Czy to prawda, że w jednym z radiowych zakamarków ktoś regularnie ćwiczy karate? Dlaczego radiowy bufet jest miejscem szczególnym? Wszystkiego dowiesz się z reportażu.

***

Tytuł audycji: Reportaże w Radiowej Jedynce

Tytuł reportażu: Historia budynku Radia przy Malczewskiego

Autor: Olga Mickiewicz

Data emisji: 21.04.2015

Godzina emisji: 21.14

sm/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tadeusz Sznuk: ludzie nie są głupie

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2015 17:49
Legendarny radiowiec wspomina słowa jego szefa, który celowo kalecząc polszczyznę starał się uświadomić dziennikarzom, że radio to słuchacze, a nie instytucja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wspomnień czar" - reportaż Hanny Bogoryja-Zakrzewskiej

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2017 09:52
Świadkiem pierwszej transmisji Polskiego Radia w 1925 roku była blisko 100-letnia obecnie Zofia Grudzińska. Zapamiętała to wydarzenie na całe życie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Życzenia przewodniczącego EBU dla Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2015 17:45
Z okazji jubileuszu 90-lecia Jean-Paul Philippot, dyrektor generalny belgijskiego nadawcy radiowo-telewizyjnego RTBF i przewodniczący Europejskiej Unii Nadawców (EBU) złożył Polskiemu Radiu życzenia.
rozwiń zwiń