X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Odyniec band" - Hanna Bogoryja Zakrzewska

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2016 15:59
Barwna opowieść o niezwykłej rodzinie. Sześcioro dzieci i każde gra na innym instrumencie: perkusji, saksofonie, skrzypcach, gitarze, wiolonczeli, pianinie.
Audio
  • Reportaż Hanny Bogoryja Zakrzewskiej "Odyniec band" (Jedynka)
W rodzinie Odyńców muzyka stała się nieodłącznym elementem wspólnego spędzania czasu (zdjęcie ilustracyjne)
W rodzinie Odyńców muzyka stała się nieodłącznym elementem wspólnego spędzania czasu (zdjęcie ilustracyjne)Foto: East News/Glow Images

Ich tata gra na gitarze i akordeonie, a mama śpiewa. Cała rodzina uwielbia wspólnie muzykować. Śpiewają podczas spotkań rodzinnych, ale też w kuchni, autobusie, z okazji i bez okazji. Tworzą prześmiewcze wersje znanych przebojów, w rytmie regee odśpiewują teksty z podręczników szkolnych. Znają wszystkie piosenki turystyczne, patriotyczne, Kaczmarskiego, Kabaretu Starszych Panów.

Teraz trójka najstarszych dzieci ma już własne i im przekazują radość śpiewania. Jakie są zalety takiego rodzinnego muzykowania, zapomnianego niemal całkowicie w czasach mp3?

***
Tytuł reportażu: "Odyniec band"
Autorzy: Hanna Bogoryja Zakrzewska 
Data emisji: 9.03.2016
Godzina emisji: 15.28
asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Klub Czarnego Krążka

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2015 14:02
Muzyka i tworzenie przyjaznej przestrzeni do dzielenia się muzycznymi pasjami to zasadnicza idea klubu działającego przy Bibliotece Publicznej w Słupsku. Czynnie udziela się w nim Andras Asztalos, bohater reportażu "Klub Czarnego Krążka".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wspomnień czar" - reportaż Hanny Bogoryja-Zakrzewskiej

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2017 09:52
Świadkiem pierwszej transmisji Polskiego Radia w 1925 roku była blisko 100-letnia obecnie Zofia Grudzińska. Zapamiętała to wydarzenie na całe życie.
rozwiń zwiń