"Odyniec band" - Hanna Bogoryja Zakrzewska

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2016 15:59
Barwna opowieść o niezwykłej rodzinie. Sześcioro dzieci i każde gra na innym instrumencie: perkusji, saksofonie, skrzypcach, gitarze, wiolonczeli, pianinie.
Audio
  • Reportaż Hanny Bogoryja Zakrzewskiej "Odyniec band" (Jedynka)
W rodzinie Odyńców muzyka stała się nieodłącznym elementem wspólnego spędzania czasu (zdjęcie ilustracyjne)
W rodzinie Odyńców muzyka stała się nieodłącznym elementem wspólnego spędzania czasu (zdjęcie ilustracyjne)Foto: East News/Glow Images

Ich tata gra na gitarze i akordeonie, a mama śpiewa. Cała rodzina uwielbia wspólnie muzykować. Śpiewają podczas spotkań rodzinnych, ale też w kuchni, autobusie, z okazji i bez okazji. Tworzą prześmiewcze wersje znanych przebojów, w rytmie regee odśpiewują teksty z podręczników szkolnych. Znają wszystkie piosenki turystyczne, patriotyczne, Kaczmarskiego, Kabaretu Starszych Panów.

Teraz trójka najstarszych dzieci ma już własne i im przekazują radość śpiewania. Jakie są zalety takiego rodzinnego muzykowania, zapomnianego niemal całkowicie w czasach mp3?

***
Tytuł reportażu: "Odyniec band"
Autorzy: Hanna Bogoryja Zakrzewska 
Data emisji: 9.03.2016
Godzina emisji: 15.28
asz

Czytaj także

Klub Czarnego Krążka

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2015 14:02
Muzyka i tworzenie przyjaznej przestrzeni do dzielenia się muzycznymi pasjami to zasadnicza idea klubu działającego przy Bibliotece Publicznej w Słupsku. Czynnie udziela się w nim Andras Asztalos, bohater reportażu "Klub Czarnego Krążka".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wspomnień czar" - reportaż Hanny Bogoryja-Zakrzewskiej

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2017 09:52
Świadkiem pierwszej transmisji Polskiego Radia w 1925 roku była blisko 100-letnia obecnie Zofia Grudzińska. Zapamiętała to wydarzenie na całe życie.
rozwiń zwiń