"Praga gada"- Grażyna Wielowieyska

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2016 10:59
Myli się ten, kto sądzi, że seniorzy nie mają do zaproponowania młodym nic ciekawego. Problemem jest to, że młodzi ludzie nie są tego świadomi – mało jest przestrzeni, w której oba pokolenia mogłyby się spotkać.
Audio
  • "Praga gada"- reportaż Grażyny Wielowieyskiej (Jedynka)
Praga gada- Grażyna Wielowieyska
Foto: Monterey Public Library/flickr/CC BY 2.0

Na warszawskiej Pradze powstała inicjatywa, która temu ma służyć. Ta dzielnica to miejsce wyjątkowe, zamieszkałe przez ludzi, którzy mają własne rytuały i lubią snuć opowieści. A członkowie Fundacji Animacja bardzo lubią słuchać, zwłaszcza tych z życia wziętych.

Tak powstał projekt "Praga gada". Projekt polega na aktywizacji praskich seniorów m.in. poprzez przeprowadzenie z nimi rozmów a następnie interpretację najciekawszych historii w formie komiksów. W ramach projektu, przy wsparciu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, powstały już dwa albumy "Praga gada o pokoju" i "O wojnie".  Na jesieni planowany jest album trzeci "O międzywojniu". Do współpracy zostali zaproszeni  polscy i zagraniczni rysownicy, np. Alberto Pagliardo rysujący dla Disneya, Michał Śledziński, Przemysław Truściński.

***

Tytuł reportażu: "Praga gada"

Autorki reportażu: Grażyna Wielowieyska 

Data emisji: 24.05.2016

Godz. emisji: 23.34

tj

Czytaj także

"Okruchy wspomnień" - Grażyna Wielowieyska

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2016 08:05
Uznano, że najlepiej ojca wymazać z pamięci, z historii. Został wygumkowany, zniknął.
rozwiń zwiń