"Pan Janusz od wspomnień" - reportaż Eweliny Karpacz-Oboładze

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2017 12:00
Zapraszamy do wysłuchania wzruszającego reportażu Eweliny Karpacz-Oboładze opowiadającego o odkrywaniu historii swojej rodziny.
Audio
  • Reportaż "Pan Janusz od wspomnień" Eweliny Karpacz-Oboładze (Noc z reportażem/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

"Historia ta zaczyna się od spotkania na przystanku autobusowym w Krakowie - gdzieś pomiędzy zatrzymaniem się jednego tramwaju a przyjazdem kolejnego. Na ławeczce siedzi starszy człowiek, wygląda jakby czekał na autobus. Jego twarz pokryta jest zmarszczkami, ale w oczach widać błysk zainteresowania jak u małego dziecka. Podchodzę i pytam: "Przepraszam, która jest godzina: To zależy czy pani wierzy? Słyszę odpowiedź. W takiej chwili, uwierzcie mi, można przeanalizować całe swoje duchowe życie, ale nieznajomy mężczyzna dodaje: "Wierzy w mój zegarek". Od tej chwili pory zaczyna się rozmowa, rozmowa, która rozpoczyna wspaniałą znajomość, którą do dziś od blisko dwóch lat utrzymujemy." - To fragment listu, który napisała Małgosia Prochal do redakcji.

"Dziś pan Janusz leży w szpitalu i tak naprawdę jedyne czego by sobie życzył, to móc podzielić się z innymi historią, na której spisaniu spędził ponad 20 lat swojego życia, historia opowiada o matce zesłanej do obozu. Historia jakich wiele, ale ta jest wyjątkowa, tak samo jak wyjątkowy jest ten człowiek. Pan Janusz w tym roku skończył 85 lat, ale w pewnym momencie swojego życia postanowił dotrzeć do miejsca, gdzie zmarła jego matka. Włożył w poszukiwania wiele serca i wysiłku, ale udało się. Odnalazł miejsce śmierci swojej matki do ostatniej pryczy, na której leżała".

***

Tytuł reportażu: "Pan Janusz od wspomnień"

Autorka reportażu: Ewelina Karpacz-Oboładze

Data emisji: 31.01.2017

Godzina emisji: 2.17

gs/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Cuda się zdarzają" - Hanna Bogoryja-Zakrzewska

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2016 09:36
Niezwykłe historie małżeństw, którym lekarze powiedzieli, że w żadnym wypadku nie mają szans na posiadanie dzieci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jest sprawa. Potrzebna pomoc dla Artura Rożka!

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2016 16:39
Utalentowany śpiewak operowy traci wzrok. Wciąż koncertuje, wygrywa kolejne konkursy zagraniczne, ale wkrótce jego kariera może stanąć pod znakiem zapytania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wszystkie gody Reni i Jaśka" - Hanna Wilczyńska–Toczko

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2016 11:40
Historia pary, która jest nieprzyzwoicie szczęśliwa. W kraju, w którym obowiązuje kultura narzekania, ich pogoda, energia i optymizm wydają się nieprawdopodobne.
rozwiń zwiń