"Pieciogroszówki słońca" - reportaż Alicji Grembowicz

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2017 11:52
Postać Solejukowej w serialu "Ranczo" była dla niej niezapomnianym doświadczeniem. Okazało się, że dla wielu kobiet, szczególnie z małych miejscowości, fikcyjna pani Kazia z Wilkowyj jest przyczyną prawdziwych zmian w ich życiu.
Audio
  • Artystyczna droga aktorki i piosenkarki Katarzyny Żak (Noc z reportażem/Jedynka)
Katarzyna Żak aktorka i piosenkarka, znana z seriali Miodowe lata i  Ranczo , występująca obecnie w warszawskich teatrach Roma, Och-Teatr, Capitol, Syrena i Komedia
Katarzyna Żak aktorka i piosenkarka, znana z seriali "Miodowe lata" i "Ranczo" , występująca obecnie w warszawskich teatrach Roma, Och-Teatr, Capitol, Syrena i KomediaFoto: Wojciech Kusiński/PR

W podstawówce przez siedem lat występowała w szkolnym chórze, a kiedy w liceum zdecydowała, że zostanie aktorką, mama z trudem pogodziła się z jej decyzją. Pierwszy recital przygotowywała pod opieką Wojciecha Młynarskiego i przed premierą straciła głos - laryngolog i sterydy uratowały sytuację. Uwielbia śpiewać i grać. Tytuł reportażu, do wysłuchania którego zachęcamy, jest cytatem z piosenki, jaką Młynarski napisał dla Katarzyny Żak, znanej i lubianej aktorki.

W audycji aktorka opowiada o swojej artystycznej drodze, o Koziołku Matołku, którego zagrała w przedszkolu i jak głośno beczała, żeby przebić się przez tłum.

***

Tytuł reportażu: "Pieciogroszówki słońca"

Autorka: Alicja Grembowicz

Data emisji: 26.07.2016 i 6.06.2017

Godzina emisji: 23.16 i 2.19

ab/pg

Czytaj także

Katarzyna Żak: ta płyta to karkołomny pomysł

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2015 18:07
- Zwróciłam się do najlepszych autorów tekstów w Polsce z wielką prośbą, żeby napisali dla mnie po jednej piosence, które będą takie jak ja: pełne energii i humoru. Trochę się to udało, a trochę nie - mówi aktorka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Żak odważnie o przyjemności

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2016 16:03
- Pierwszy telefon wykonałam do Wojtka Młynarskiego, z Januszem Sentem spędziłam cudowne popołudnie, ale najpiękniejszą rozmowę miałam z panem Andrzejem Poniedzielskim - o powstawaniu płyty "Bardzo przyjemnie jest żyć" opowiada aktorka.
rozwiń zwiń