"Mały Szczepan i duży Franciszek" - Wojciech Markiewicz

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2016 09:00
Oprócz uczestnictwa w przewidzianych programem Światowych Dni Młodzieży spotkaniach z papieżem Franciszkiem, Krakowianie tłumnie gromadzili się pod tzw. "oknem papieskim" w rezydencji Biskupów Krakowskich.
Audio
  • "Mały Szczepan i duży Franciszek" - reportaż Wojciecha Markiewicza
Na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa i spotkanie z papieżem Franciszkiem przybyły setki tysięcy wiernych
Na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa i spotkanie z papieżem Franciszkiem przybyły setki tysięcy wiernychFoto: reynaldodallin/Pixabay/Domena publiczna

W atmosferze radości, spontanicznych okrzyków, śpiewów i modlitw oczekiwali na krótkie spotkania z Papieżem "po godzinach".  Niepodziewanie papieskie oko wyłowiło z tłumu kilkumiesięcznego Szczepana, który był tam wraz z rodzicami i pięciorgiem rodzeństwa. Błogosławieństwo na rękach papieża Franciszka stało się wydarzeniem medialnym. Wojciech Markiewicz postanowił odnaleźć rodzinę Szczepana.

***

Tytuł reportażu: "Mały Szczepan i duży Franciszek"

Autor: Wojciech Markiewicz

Data emisji: 26.08.2016

Godzina emisji: 22.34

tj

 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Światowe Dni Młodzieży zakończone. "Dziękuję za hojne przyjęcie"

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2016 22:29
Msza posłania na Campusie Misericordiae w Brzegach - była kulminacyjnym punktem piątego i ostatniego dnia wizyty papieża Franciszka w Polsce. Papież ogłosił, że następne Światowe Dni Młodzieży w 2019 r. w Panamie odbędą się . O godz.19.30 odleciał do Rzymu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"ŚDM to wielka manifestacja wiary młodzieży z całego świata"

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2016 19:02
- Ta manifestacja dawała świadectwo jedności wartości, radości, a wszystko to wynikało z wiary. To był wybuch radości i szczęścia ze spotkania z Ojcem Świętym i z tymi wszystkimi ludźmi, którzy na to święto wiary przyjechali – powiedział bp Tadeusz Pieronek.
rozwiń zwiń