X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Mentor" - reportaż Jakuba Tarki

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2017 08:10
W swoim życiu zajmował się wieloma rzeczami. Wydawał gazety, był animatorem w domach kultury, zakładał spółdzielnie mieszkaniowe. Potrafił się świetnie odnaleźć w rzeczywistości PRL.
Audio
  • Reportaż "Mentor" Jakuba Tarki (Kulturalna Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Większość pomysłów kończyła się sukcesem. A każdy sukces był okazją do picia. W ten sposób pan Marek spadł na samo dno. Kiedy musiał spędzić noc na dworcu, postanowił zerwać z nałogiem.

Od 20 lat nie pije. Nie udało mu się jednak wyjść z bezdomności. Mieszka w ośrodku prowadzonym przez fundację księżnej Tarkowskiej. Jednak nie poddaje się. Wymyślił nowy kierunek studiów - "Mentor seniora", wychodzący naprzeciw problemowi starzejącego się społeczeństwa.

Jeździł do Warszawy, ostatnie pieniądze wydawał na konferencje, żeby móc o swoim pomyśle powiedzieć decydentom. Wysyłał listy, dzwonił, wpraszał się do mediów. I wreszcie się udało. Nowy kierunek rusza od stycznia na jednej z warszawskich uczelni. Czy ten sukces pomoże mu wyjść z bezdomności? To jego ostatnie marzenie.

***

Tytuł reportażu: "Mentor"

Autor reportażu: Jakub Tarka

Data emisji: 17.01.2017

Godzina emisji: 21.33

pg/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Trening życia" – Olga Mickiewicz

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2016 16:20
Ludzie, którzy chcą wyjść z bezdomności stoją przed niezwykle trudnym zadaniem. Po wielu latach muszą się uczyć wszystkiego od początku – jak radzić sobie bez alkoholu, jak dbać o mieszkanie, jak żyć?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"101 lat z życia Pana Aleksandra" - Marta Rebzda

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2016 12:15
Bohaterem reportażu jest porucznik Aleksander Pawelec, który urodził się w 1915 r. Przed wojną był bileterem w kinie Morskie Oko i Lido.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wolni aż do bólu" – Paweł Kęska

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2016 09:46
Bez zobowiązań, bez przymusu, bez nadziei i bez przyszłości. W ramach cyklu "Caritas – ludzkie historie" zapraszamy na opowieść o tajemnicy bezdomności.
rozwiń zwiń