"Zawód: kolekcjoner" - reportaż Grażyny Wielowieyskiej

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2017 08:00
5 milionów guzików, 600 tysięcy pocztówek, książki, 40 tysięcy zabawek, wiele przedmiotów codziennego życia ze wszystkich epok. Cenne i bezcenne. To kolekcja rodziny Sosenków z Krakowa.
Audio
  • "Kolekcjoner" - Grażyna Wielowieyska (Reportaż w Jedynce)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Jevgeni Mironov/shutterstock.com

model okret statek 1200 free.jpg
Modele pływające - miłość na całe życie

Antykwariat Marka Sosenko przyciąga kolekcjonerów z całego świata. Jednak najcenniejsze przedmioty nie są na sprzedaż, bo właściciele są przede wszystkim kolekcjonerami – pasjonatami.

Pan Marek zbiera zabawki, jego żona święte obrazki i dewocjonalia, córka Katarzyna (historyk sztuki) akcesoria mody i flakony po perfumach, druga córka (historyk sztuki i konserwator) gromadzi wszystko, co wiąże się z piśmiennictwem. Pasją syna są aparaty fotograficzne i stare zdjęcia.

***

Tytuł reportażu: "Kolekcjoner"

Autor reportażu: Grażyna Wielowieyska

Data emisji: 24.03.2017

Godzina emisji: 21.31

gs/pg

Czytaj także

"Dotyk" - reportaż Anny Retmaniak

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2017 10:43
- Kiedy leżałam na stole operacyjnym bardzo się bałam. Dygotałam ze strachu. W pewnym momencie stojący obok mnie chirurg wziął mnie za rękę i powiedział: wszystko będzie dobrze. Przestałam się bać - mówi jedna z bohaterek reportażu "Dotyk".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"W dobrych rękach" - reportaż Marty Rebzdy

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2017 10:18
Doktor Małgorzata Stolarska to lekarz z ogromnym doświadczeniem i wielkim sercem. Zawsze znajduje czas na rozmowy z dziećmi i rodzicami. Często ze szpitala wyjeżdża jako ostatnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Transplant OK" – reportaż Cezarego Galka (Radio Zachód)

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2017 10:13
Ada Szklarz i Izabela Łukowiak po udanych transplantacjach przeprowadzonych przed laty, aby pomóc innym chorym oczekującym na narządy, obeszły duńską wyspę Bornholm.
rozwiń zwiń