"Dom" - reportaż Grażyny Wielowieyskiej

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2017 10:31
W domu opieki Fundacji Pomoc Potrzebującym na warszawskim Bródnie osobami w podeszłym wieku zajmuje się nie tylko fachowy personel. Od prawie 10 lat na ich rzecz pracują więźniowie aresztów śledczych z Grochowa, Białołęki, Bemowa i byli więźniowie. 
Audio
  • "Dom" - reportaż Grażyny Wielowieyskiej (Noc z reportażem/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Ci, którzy kiedyś krzywdzili swoje rodziny, rodziców, tu pokornie pomagają słabszym. Korzystają przy tym obie strony. - Wielu z nich, to ludzie naprawdę sympatyczni, inteligentni, odpowiedzialni i tylko, tak jak my, potrzebują czasem dobrego słowa - mówi jedna z pensjonariuszek.

A więźniowie podkreślają, że od swoich podopiecznych dostają dużo ciepła, uwagi, zaczynają inaczej postrzegać świat. Izolacja w więzieniu, kontakt tylko z ludźmi zdemoralizowanymi, nie dadzą tego, co kontakt z drugim człowiekiem potrzebującym pomocy. To dobra droga resocjalizacji.

***

Tytuł audycji: Noc z reportażem

Tytuł reportażu: "Dom"

Autorka reportażu:  Grażyna Wielowieyska

Data emisji: 31.10.2017

Godzina emisji: 1.26

kh


Czytaj także

Darmowe badanie dla seniorów. Jak nie dać się oszukać?

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2017 20:10
- Musimy potrafić mówić "nie" - podkreślił w radiowej Jedynce prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Marek Niechciał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szkoda życia na siedzenie w fotelu... wsiadaj na rower!

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2017 11:53
- My to nazywamy: szczepionka na samotność i niedołęstwo - podkreślił w radiowej Jedynce Lucjan Surdej z "Młodzi duchem 50+".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zdaniem Seniora". Redakcja 60+

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2017 10:07
Mają zebrania redakcyjne, szukają ciekawych tematów, nieraz się sprzeczają – jak to w każdej redakcji. Ale oni są po 60., a nawet po 70. – opanowali dziennikarski warsztat, pomagają innym i nie poddają się upływowi czasu, tworząc pismo i portal "Zdaniem Seniora".
rozwiń zwiń