X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Piekiełko" - Małgorzata Nabel

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2018 12:01
Dlaczego mieszkańcy jednego z wielu nowych osiedli niszczą w nocy znaki drogowe? Czemu wysyłają donosy na policję i fotografuję źle zaparkowane auta sąsiadów, obrażają się i wyzywają?
Audio
  • "Piekiełko" Małgorzaty Nabel (Reportaż w Jedynce)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: smasia/Pixabay

Wielu z nas marzy o własnym mieszkaniu. Najlepiej, żeby było funkcjonalne, jasne i położone na nowym osiedlu. W Polsce pierwsze bloki zaczęły powstawać w latach 60-tych, gdy urbanistyczne wizje największego architekta XX wielu Le Corbusiera, tworzącego dla Francji modernistyczne bloki - trafiły w Polsce na podatny grunt. Mieszkania były potrzebne, więc budowa tanich, wielorodzinnych domów była na rękę komunistycznym władzom.

Dzisiaj osiedla wciąż powstają, jednak Le Corbusier nie przewidział, że jego idea - wypaczona przez socrealizm, a dzisiaj deweloperów chcących zarobić -  obróci się przeciwko mieszkańcom. Architekt wierzył, że "dzięki dobrej organizacji życia (osiedle, budynek wielorodzinny) wyzwoli to, co najlepsze w człowieku i stłumi zło. Sądził, że dzięki wspólnocie, ludzie będą szczęśliwi. I pewnie są szczęśliwi i zadowoleni. Ale nie wszyscy. I nie na każdym osiedlu.

***

Tytuł audycji: "Reportaż w Jedynce"

Tytuł reportażu: "Piekiełko"

Autorka reportażu: Małgorzata Nabel (Radio Zachód)  

Data emisji: 5.10.2018

Godzina emisji: 23.10

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

„Kibicem być” – reportaż Doroty Bonieckiej-Górny

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2018 13:23
Kim są kibice piłki nożnej? Dlaczego stają się nimi?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dojrzałość" – reportaż Grażyny Wielowieyskiej

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2018 08:05
Rafał Szałajko, aktor związany m.in. z Teatrem Kamienica i ojciec czerech synów, uważa, że pełnią dojrzałości mężczyzny jest bycie ojcem i mężem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jak dzieci we mgle" - Adam Bogoryja-Zakrzewski

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2018 10:38
Zjawisko wyłudzania mieszkań od osób w trudnej sytuacji finansowej przez działających w zmowie z notariuszami pośredników, udzielających pożyczek pod zastaw tych lokali. Oszuści wykorzystują nieświadomość - często osób starszych - przy ustalaniu niekorzystnych warunków umów pożyczki i za niewielkie kwoty przejmują ich mieszkania.
rozwiń zwiń