X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Mirabelka" - reportaż Katarzyny Błaszczyk

Pod koniec września kilkanaście osób, mieszkańców Muranowa, zasadziło mirabelkę. Jest to szczególne drzewo, ponieważ jest kuzynką mirabelki, która rosła tutaj od czasów dwudziestolecia międzywojennego, przetrwała wojnę, PRL, i została uwieczniona w reportażu Hanny Krall pt. "Obecność". 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com
O Audycji

Wycięto ją 2 lata temu, bo drzewo było chore, a w tym miejscu powstał apartamentowiec. Okazało się, że polskie małżeństwo z Waszyngtonu zabrało kilka pestek mirabelki do domu. Z tych pestek wyrosły w ich ogrodzie piękne drzewa.

Dzisiaj, w nieco innym miejscu zasadzono nową mirabelkę. Mirabelka znowu stała się inspiracją. Tym razem literacką. Wychowany na Muranowie Cezary Harasimowicz napisał książkę dla dzieci o tym drzewie i całej tej historii. Reporterka wraca na Muranów z Harasimowiczem, Krall, i ludźmi, którzy zaangażowani byli w sprawę mirabelki. I nagle zaczyna wyczuwać pewną obecność… czy przeszłość ma znaczenie dla teraźniejszości? Co oznacza życie w miejscu z trudną historią? Czy żyją tu duchy przeszłości?

Zapraszamy do wysłuchania reportażu.

***

Tytuł audycji: "Reportaż w Jedynce"

Tytuł reportażu: "Mirabelka"

Autor reportażu: Katarzyna Błaszczyk

Data emisji: 28.11.2018

Godzina emisji: 21.10

kh

Playlista