X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"W nowej odsłonie" - reportaż Hanny Bogoryja-Zakrzewskiej

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2019 14:01
Marianna Orańska do Pałacu w Kamieńcu Ząbkowickim musiała wchodzić przez okno, gdyż była uwikłana w potajemny romans. Czeski Kuks szczyci się barokowym kompleksem uzdrowiskowym. 
Audio
  • "W nowej odsłonie"-reportaż Hanny Bogoryja-Zakrzewskiej
Kuks
KuksFoto: Veronika Tomkova

Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim z 1838 roku, jak twierdzi administrator pałacu - Sławomir Radzik, "uchodzi za największą budowlę, która powstała u schyłku romantyzmu w Europie". W 1986 roku pałac wydzierżawiono na 40 lat, ale właściciel nie poradził sobie z odbudową. Dopiero w 2012 roku wrócił w ręce zarządcy - Gminy Kamieniec Ząbkowicki i rozpoczęto rewitalizację. 

Przewodniczka Beata Stelmaszewska mówi w reportażu, że Marianna Orańska uchodziła za "bizneswoman XIX wieku". - Marianna Orańska była wyzwoloną kobietą, a do pałacu wchodziła przez okno, gdyż była uwikła w romans - dodaje. 

W okresie baroku, powstał w czeskim Kuksie rozległy kompleks budynków świeckich i kościelnych. Powódź i wojna niestety zniszczyły znaczną ich część, natomiast Czesi postanowili zająć się rewitalizacją obiektu. - W lipcu i sierpniu odwiedza nas bardzo dużo turystów - słyszymy w audycji.

Jak wyglądało życie Marianny Orańskiej? Dlaczego warto korzystać z uzdrowisk? Zapraszamy do wysłuchania reportażu. 

***

Tytuł reportażu: "W nowej odsłonie"

Autorka reportażu: Hanna Bogoryja-Zakrzewska

Data emisji: 07.06.2019

Godzina emisji: 23.07

K.A


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Ból niepewności" - Hanna Bogoryja-Zakrzewska

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2019 09:47
Brat Beaty zniknął 4 lata temu. Ponieważ ostatni raz widziano go na moście, uznano, że popełnił samobójstwo. Ale jego siostra nie dała za wygraną. Na własną rękę szukała Mariusza. 
rozwiń zwiń