X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Na plecach matki - powrót" - Jakub Tarka

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2019 11:51
Jakub Tarka wraca po 5 latach do bohatera swojego reportażu "Na plecach matki"-  31-letniego Piotra Pęczaka z Sobótki chorego na porażenie mózgowe.
Audio
Piotr Pęczak z Sobótki chciałby podjąć naukę, zrobić prawo jazdy i założyć rodzinę
Piotr Pęczak z Sobótki chciałby podjąć naukę, zrobić prawo jazdy i założyć rodzinęFoto: Arch. prywatne

Mężczyzna stracił skuter, który umożliwiał mu poruszanie się poza domem. Jako ofiara błędu lekarskiego, borykająca się z porażeniem mózgowym, jest skazany na pomoc matki, która nosi go na plecach.

Bohater reportażu chce być samodzielny, odciążyć schorowaną matkę. Lekarze twierdzą, że ma duże szanse, by stanąć samodzielnie na nogi. Wszystko rozbija się jednak o pieniądze i fakt, że mieszka na wsi, oddalonej od najbliższej miejscowości o kilkanaście kilometrów.

Piotr Pęczak z Sobótki chciałby podjąć naukę, zrobić prawo jazdy i założyć rodzinę - mimo problemów jest optymistą, jakich mało nawet wśród zdrowych osób. Każdy może mu pomóc.

Jakub Tarka, który przygotował reportaż opowiedział, że winowajcami niepełnosprawności Piotra są lekarze, którzy po porodzie nie zadbali, o to, aby noworodkowi podnieść spadający puls. Mimo porażenia mózgowego, Piotr należy do tych szczęśliwców, którzy mogą mówić. Niestety brak funduszy uniemozliwia mu normalne funckjonowanie i rehabilitację. 

Wysyłając sms-a na numer 71151 można porozumieć się z autorem reportażu, aby pomóc Piotrowi w spełnieniu jego marzeń o normalnym życiu.

***

Tytuł reportażu: "Na plecach matki – powrót" 

Autorka reportażu: Jakub Tarka

Data emisji: 24.06.2019

Godzina emisji: 00.10

K.A


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak