X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Reportaż "W Tatrach" - Urszula Żółtowska-Tomaszewska

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2019 23:10
Tatrzański Park Narodowy powstał w 1955 roku. Kiedy powstawał byli przeciwko niemu praktycznie wszyscy. Turyści, bo powstanie parku wprowadziło ograniczenia, a nikt ograniczeń nie lubi. Właściciele hal, z których byli wywłaszczani. Narciarze, bo Tatrzański Park Narodowy wprowadził regulacje dotyczące ruchu turystycznego.
Audio
  • Reportaż Urszuli Żółtowskij-Tomaszewskiej "W Tatrach" (Jedynka)
Polskie Tatry
Polskie TatryFoto: Bodzio855/pixabay

Teraz większość rozumie, że jest potrzebny, żeby chronić cenne i piękne Tatry. W latach dwutysięcznych dyrekcja parku, naukowcy i Polskie TowarzystwoTurystyczno-Krajoznawcze podjęli działania, by schroniska tatrzańskie negatywnie nie oddziaływały na przyrodę.

Uznali, że kwestia oczyszczalni ścieków to rzecz fundamentalna dla ośmiu tatrzańskich schronisk. W 2011 roku zbudowano oczyszczalnię ścieków dla schroniska w Dolinie Pięciu Stawów - najwyżej położonego schroniska w Tatrach. Zaangażowanie tych, którzy kochają Tatry jest wielkie.

Zapraszamy do wysłuchania całego reportażu. 

***

Tytuł reportażu: "W Tatrach" 

Autor: Urszula Żółtowska-Tomaszewska

Data emisji: 28.06.2019

Godzina emisji: 23.08

ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marek Kamiński na eko-wyprawie. Maszeruje wokół Tatr

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2017 13:30
Oba bieguny zdobyte, Grenlandia, Kilimandżaro i Mont Blanc zaliczone, Wisła przepłynięta kajakiem, i to dwukrotnie! Teraz czas na najwyższe polskie góry. Marek Kamiński wyruszył w wyprawę dookoła Tatr.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wiatr od morza" – reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2019 10:00
Kapitan Jerzy Sobecki "Juras", mimo ukończenia 70 lat, nie zamierza przejść na emeryturę. Praca na morzu to jego żywioł. Daje mu radość, dobre samopoczucie i młody wygląd.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"My z Marszewa" - Urszula Żółtowska-Tomaszewska

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2019 08:06
"Szkoło, szkoło, gdy cię wspominam, Tęsknota w serce się wgryza, Oczy mam pełne łez...". Takim cytatem Juliana Tuwima zaczyna się strona Stowarzyszenia Absolwentów i Sympatyków Szkoły Rolniczej w Marszewie w Wielkopolsce.
rozwiń zwiń