Reportaż "W Tatrach" - Urszula Żółtowska-Tomaszewska

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2019 23:10
Tatrzański Park Narodowy powstał w 1955 roku. Kiedy powstawał byli przeciwko niemu praktycznie wszyscy. Turyści, bo powstanie parku wprowadziło ograniczenia, a nikt ograniczeń nie lubi. Właściciele hal, z których byli wywłaszczani. Narciarze, bo Tatrzański Park Narodowy wprowadził regulacje dotyczące ruchu turystycznego.
Audio
  • Reportaż Urszuli Żółtowskij-Tomaszewskiej "W Tatrach" (Jedynka)
Polskie Tatry
Polskie TatryFoto: Bodzio855/pixabay

Teraz większość rozumie, że jest potrzebny, żeby chronić cenne i piękne Tatry. W latach dwutysięcznych dyrekcja parku, naukowcy i Polskie TowarzystwoTurystyczno-Krajoznawcze podjęli działania, by schroniska tatrzańskie negatywnie nie oddziaływały na przyrodę.

Uznali, że kwestia oczyszczalni ścieków to rzecz fundamentalna dla ośmiu tatrzańskich schronisk. W 2011 roku zbudowano oczyszczalnię ścieków dla schroniska w Dolinie Pięciu Stawów - najwyżej położonego schroniska w Tatrach. Zaangażowanie tych, którzy kochają Tatry jest wielkie.

Zapraszamy do wysłuchania całego reportażu. 

***

Tytuł reportażu: "W Tatrach" 

Autor: Urszula Żółtowska-Tomaszewska

Data emisji: 28.06.2019

Godzina emisji: 23.08

ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marek Kamiński na eko-wyprawie. Maszeruje wokół Tatr

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2017 13:30
Oba bieguny zdobyte, Grenlandia, Kilimandżaro i Mont Blanc zaliczone, Wisła przepłynięta kajakiem, i to dwukrotnie! Teraz czas na najwyższe polskie góry. Marek Kamiński wyruszył w wyprawę dookoła Tatr.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wiatr od morza" – reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2019 10:00
Kapitan Jerzy Sobecki "Juras", mimo ukończenia 70 lat, nie zamierza przejść na emeryturę. Praca na morzu to jego żywioł. Daje mu radość, dobre samopoczucie i młody wygląd.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"My z Marszewa" - Urszula Żółtowska-Tomaszewska

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2019 08:06
"Szkoło, szkoło, gdy cię wspominam, Tęsknota w serce się wgryza, Oczy mam pełne łez...". Takim cytatem Juliana Tuwima zaczyna się strona Stowarzyszenia Absolwentów i Sympatyków Szkoły Rolniczej w Marszewie w Wielkopolsce.
rozwiń zwiń