Dzieci z Wierzbicy zostają z mamą. Zapraszamy do wysłuchania reportażu

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2020 08:27
Zapraszamy na reportaż Olgi Mickiewicz - z materiałów Moniki Gosławskiej i Kamili Litman z Radia Łódź.
Wielodzietna rodzina z Wierzbicy
Wielodzietna rodzina z WierzbicyFoto: PAP/Roman Zawistowski

Na początku marca nadaliśmy reportaż "Dla dobra dzieci" Kamili Litman z Radia Łódź o sprawie pani Magdaleny z Wierzbicy:


czytaj więcej
wójcik wierzbica PAP-1200.jpg
"Dla dobra dzieci" - reportaż Kamili Litman

Pani Magdalena z Wierzbicy koło Radomska jest mamą piętnaściorga dzieci. Czworo jest już dorosłych. Cała rodzina żyje w bardzo trudnych warunkach, do dyspozycji 17 osób są tak naprawdę dwa pomieszczenia. Do tego dochodzą jeszcze problemy z alkoholizmem ojca dzieci i stosowaniem przez niego przemocy.

Prawomocnym wyrokiem sądu pani Magdalenie powinno zostać odebranych jedenaścioro niepełnoletnich dzieci. Kobieta postanowiła jednak zawalczyć o nie. O egzekucji wyroku powiadomiła media. W efekcie sprawą zainteresowało się Ministerstwo Sprawiedliwości.

W reportażu wystąpili: wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, posłanka Anna Milczanowska, Damian Noremberg ze stowarzyszenia Panaceum, radca prawny Bartłomiej Biskup, rzecznik Sądu Okręgowego w Piotrkowie Trybunalskim Agnieszka Leżańska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Radomsku Monika Majcher oraz pani Magdalena z Wierzbicy. 

Dziś wiadomo już, że jedenaścioro dzieci pani Magdy nie trafi do pieczy zastępczej. Radomszczański sąd na niejawnym posiedzeniu wstrzymał wcześniejszą decyzję o zabraniu dzieci matce.  Michał Wójcik - wiceminister sprawiedliwości poinformował, że mąż kobiety został skazany na 7 miesięcy pozbawienia wolności za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad kobietą. Ma także zakaz zbliżania się do niej.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu:

Posłuchaj
26:20 PR1_MPLS 2020_07_21-21-15-12.mp3 "Pani Magda walczy" (Reportaż w radiowej Jedynce)

 

***

Tytuł reportażu: "Pani Magda walczy"

Autorka: Olga Mickiewicz

Data emisji: 21.07.2020 

Godzina emisji: 21.15

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

O dawnych mieszkańcach Puszczy Kampinoskiej. "Było, zniknęło" - reportaż Olgi Mickiewicz

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 21:11
Kiedy w 1959 roku zakładano Kampinoski Park Narodowy w jego granicach znalazło się ponad 70 wsi, które zamieszkiwało ok. 16 tys. osób. Dziś w puszczy mieszka już tylko ok. 1,5 tys. ludzi.
rozwiń zwiń