"Trzecie pokolenie" - reportaż Katarzyny Błaszczyk

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2020 06:30
Nagrywaniem wspomnień o wojnie zajmują się dzisiejsi czterdziestolatkowie, czyli trzecie pokolenie. Ich rodzice są strażnikami tych wspomnień. Pilnują, aby za dużo nie zostało utrwalone. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/AndreyCherkasov

W reportażu występują Anna i Justyna. Anna archiwizuje wspomnienia w okolicach Olsztyna, a Justyna w Kcyni. Obie trafiły do tych miejsc przyjeżdżając za miłością swojego życia. To, co odkryły, to brak zapisów o historii tych regionów, puste plamy. Dlatego zdecydowały się zostać archiwistkami społecznymi. 

Zapraszamy do wysłuchania reportażu:


Posłuchaj
18:54 [ PR1]PR1 (mp3) 25 wrzesień 2020 23_09_05.mp3 "Trzecie pokolenie" - reportaż Katarzyny Błaszczyk (Reportaż w Jedynce)

 

***

Tytuł reportażu: "Trzecie pokolenie"

Autorka reportażu: Katarzyna Błaszczyk

Data emisji: 25.09.2020 r.

Godzina emisji: 23.10

kh/kk

Czytaj także

Rośnie liczba porzucanych zwierząt egzotycznych. Posłuchaj reportażu

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 08:40
Z roku na rok rośnie liczba porzucanych zwierząt egzotycznych. Przyczynia się do tego przede wszystkim brak wiedzy (że zwierzęta rosną, że żyją dłużej niż człowiek, że mają wyjątkowe potrzeby żywieniowe, że chorują) oraz powszechna dostępność takich stworzeń i ich niska cena. Porzucane są ryby, żółwie, kameleony, węże, ale także coraz częściej małpy...
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Miłość po latach". Posłuchaj reportażu Joanny Bogusławskiej

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2020 06:30
Poznali się latem 1943 roku i zakochali od pierwszego wejrzenia. Niestety, wspólne życie przerwało Powstanie Warszawskie. Po 72 latach rozłąki, spotkali się ponownie, a ich uczucie odżyło na nowo. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Druga szansa" - reportaż Antoniego Rokickiego. POSŁUCHAJ

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2020 08:20
Każdy człowiek ma w życiu drugą szansę. To, jak ją wykorzysta, zależy tylko od niego. Co ważne, ta szansa nie jest nam dana raz na zawsze... – mówi Iwona Wawrzyniak, która od trzydziestu lat jest uzależniona od alkoholu. W najtrudniejszym momencie swojego życia, będąc osobą bezdomną, sięgała po denaturat.
rozwiń zwiń