"Ocalić życie" - reportaż Joanny Bogusławskiej

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2020 23:10
Michał Przedlacki pracował w agencji reklamowej. Wraz z kolegą wyjechał na Sri Lankę. Wielka fala tsunami zastała ich w hotelu oddalonym zaledwie kilka metrów od plaży.
Tsunami (Zdjęcie ilustracyjne)
Tsunami (Zdjęcie ilustracyjne)Foto: Mimadeo/shutterstock

Michałowi towarzyszył kolega Tim, filmowiec. Ocalił ich odpowiednio usytuowany pokój w hotelu. Przez trzy dni byli bez żadnej pomocy. Kiedy fala opadła, Michał postanowił pomagać ocalałym.


Posłuchaj
19:22 Repo 30-10-2020.mp3 Reportaż Joanny Bogusławskiej "Ocalić życie" (Reportaż w Jedynce)

 

– Jedyne co pamiętam, to widziałem jak ściana wody uderza w pozostałość wsi. Obok mnie stał mężczyzna z synem. Chłopiec był przerażony. Złapałem to dziecko, przycisnąłem do piersi i zacząłem uciekać. Jego bicie serca zapamiętałem do dziś – wspomina Michał Przedlacki

To przeżycie zmieniło jego życie. Później Michał skontaktował się z Polską Akcją Humanitarną, która powierzyła mu organizowanie misji na Sri Lance. Z pomocą humanitarną wyjeżdżał także do Syrii, Afganistanu, Indonezji.

Teraz w czasie pandemii postanowił wraz ze strażakami dostarczać do szpitali i domów pomocy społecznej sprzęt ochrony osobistej.

National Geographic/Youtube

***

Tytuł audycji: "Reportaż w Jedynce"

Autor: Joanna Bogusławska

Data emisji: 30.10.2020 r.

Godzina emisji: 23.10

ag


Czytaj także

"Piekło już widziałam" - posłuchaj reportażu Joanny Bogusławskiej

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2020 08:50
Alina Dąbrowska ma 96 lat urodziła się w 1923 roku. W czasie wojny 13 maja 1942 była aresztowana za działalność konspiracyjną. Osadzona w więzieniu w Łodzi, po roku podpisała dokument, że jest "wrogiem narodu niemieckiego" i została w 1943 roku wywieziona została do Auschwitz, stamtąd została wywieziona do Ravensbruck, Malchow, Buchenwald i Leipzig. Przeżyła dwa Marsze Śmierci. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wyprawa na Spitsbergen". Posłuchaj reportażu Joanny Bogusławskiej

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2020 09:20
Ryszard Kruk jest reżyserem filmów dokumentalnych i biologiem. Łącząc obie pasje postanowił zrealizować film o badaniach lodowców na Spitsbergenie. Film będzie opowiadał historię prof. Ireneusza Soboty, który pracuje w Toruniu na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, kierując Centrum Badań Polarnych. 
rozwiń zwiń