"Alarm dla miasta" - posłuchaj reportażu o sytuacji w Płocku

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2021 09:05
8 lutego o godz. 14.00 prezydent Płocka ogłosił alarm przeciwpowodziowy dla miasta. Mieszkańcy zostali zobowiązani do usunięcia ze stref bezpośredniego zagrożenia powodzią substancji zagrażających środowisku. Sytuacja do dziś jest poważna. Od wielu dni straż pożarna i wojsko zabezpieczają zagrożone miejsca.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Sukpaiboonwat/shutteerstock.com

Posłuchaj
20:06 Jedynka/Reportaż Płock 19.02.2021.mp3 "Alarm dla miasta" - posłuchaj reportażu o sytuacji w Płocku (Reportaż w Jedynce)

 

Ludzie żyją w strachu, że powtórzy się wielka powódź z 1982 roku. Zator lodowy na Wiśle przywołuje traumatyczne wspomnienia sprzed lat. Wtedy też były duże mrozy. Płocczanie kochają Wisłę, ale też się jej boją. Już nie raz stracili dorobek całego życia.

1200x660_reportaż w jedynce_01a-02.jpg
Reportaż w Programie 1

A wszystko zaczęło się od budowy tamy we Włocławku, wielkiej inwestycji budowania stopni wodnych na Wiśle, która nigdy nie została zakończona.

Starszy kapitan Edward Mysera oficer prasowyt Komendanta Mirejskiego Panństwowje Strazy Pożarnej w Płocku 

- Kiedy dostaliśmy informację, że poziom na rzece wzrasta, zostały przekroczone stany alarmowe, to wtedy strażacy zaczęli monitorować brzeg Wisły - podkreślił Edward Mysera, oficer prasowy Komendanta Miejskiego PSP. - Trzeba działać na bieżąco - dodał. 

***

Lodołamacze pracują na Wiśle od środy, kiedy to wznowiły akcję. W Płocku i powiecie stan wody w Wiśle od początku tygodnia utrzymuje się na stabilnym ale wysokim poziomie. Na wszystkich wodowskazach w mieście oraz w Wyszogrodzie i Gąbinie stany alarmowe są przekroczone.

W Płocku i powiecie drugi tydzień obowiązuje alarm przeciwpowodziowy.

Czytaj również: 

***

Tytuł reportażu: "Alarm do miasta"

Autor: Urszula Żółtowska-Tomaszewska

Data emisji: 19.02.2021 r. 

Godzina emisji: 23.05

IAR/kk/ans 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Najszczęśliwszy czas w moim życiu". Posłuchaj reportażu "Dyplom"

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2021 06:50
Czasami trzeba cierpliwie poczekać, by wreszcie móc spełniać marzenia. Czasami potrzebny jest ktoś, kto pomoże ci uwierzyć, że warto.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Historie z Budzika". Podsłuchaj reportażu Antoniego Rokickiego

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2021 08:10
W listopadzie zeszłego roku pan Sławomir, Polak mieszkający w Wielkiej Brytanii, przeszedł zawał. Trafił do szpitala w Plymouth, gdzie zapadł w śpiączkę. Po kilku miesiącach tamtejsi lekarze uznali, że mózg pacjenta został na tyle poważnie uszkodzony, iż wystąpili z wnioskiem do sądu o wycofanie wszystkich zabiegów podtrzymujących życie mężczyzny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Życie spełnione" – posłuchaj reportażu o Marii Koterbskiej

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2021 07:00
Drażniła PRL-owskie władze, podobnie jak wykonawcy big-beatu. Była pierwszą gwiazdą w Polsce, która pokazała, jak się śpiewa swingując. Piękna, charyzmatyczna na scenie, uwielbiana przez publiczność. Prywatnie kochająca dom, rodzinę, życzliwa i otwarta na ludzi. Jej piosenki zna kilka pokoleń Polaków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Magia głosu" - posłuchaj reportażu o mistrzach języka polskiego

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2021 09:00
W reportażu Ewy Michałowskiej mistrzowie języka polskiego - lektorzy: Maciej Gudowski, Andrzej Krusiewicz, Maciej Herrmann i Janusz Kilański oraz aktor Krzysztof Gosztyła - opowiadają o tym, jak trafili do radia i na czym polega ich praca.
rozwiń zwiń