"Czas przesiewu" - reportaż Magdaleny Skawińskiej. [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2021 10:20
Rok temu Wojciech zobaczył na ekranie telewizora papieża Franciszka udzielającego błogosławieństwa "Urbi et Orbi" na dotychczas zatłoczonym placu św. Piotra zupełnie samego.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT

Skrzypce 1200.jpg
"A jednak skrzypce" - reportaż Magdaleny Zbylut-Wiśniewskiej. [POSŁUCHAJ]
Posłuchaj
20:00 Jedynka/Reportaż w Jedynce - 2.04.2021 Czas przesiewu "Czas przesiewu" Magdaleny Skawińskiej (Jedynka/Reportaż w Jedynce)

- Dla mnie to było wręcz trudne. Pusty plac św. Piotra i pusta bazylika, a te miejsca zawsze były przepełnione i cały świat był w nie wpatrzony. Pamiętam, że miałem poczucie, jakby Kościół nagle zaczął rozpadać się. Kościół hierarchiczny, taki z cegły, taki namacalny… Przypomniałem sobie wtedy słowa papieża Benedykta, który mówił, że przyjdzie taki czas, iż Kościół zawali się i my będziemy elitami. Wydaje mi się, że ten czas pandemii trochę to pokazuje - wspominał bohater reportażu.

Zapraszamy do wysłuchania całości reportażu. 

Zobacz także:

***

Tytuł reportażu: "Czas przesiewu"

Autor: Magdalena Skawińska

Data emisji: 2.04.2021 

Godzina emisji: 23.05

DS

Czytaj także

"Czuły matematyk" - reportaż Antoniego Rokickiego o Krzysztofie Kieślowskim

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2021 06:05
"Jeśli chcesz poznać samego siebie, musisz poznać filmy Kieślowskiego" - przekonuje Joaquin Rubio Salazar, meksykański filozof, historyk filmu. 13 marca minie 25 lat od śmierci reżysera Krzysztofa Kieślowskiego, autora takich filmów jak: "Dekalog", "Trzy kolory" czy "Podwójne życie Weroniki". Artysta, wielokrotnie nagradzany w Polsce i za granicą, nominowany do Oscara, inspiruje wielu współczesnych twórców. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Z sową w tle" - reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2021 09:10
Sowy przez wieki budziły w ludziach strach. Uważano je za wcielenie złych mocy, posądzano o wykradanie dusz, pożary i zarazy. W literaturze towarzyszyły obrzędom czarownic. Ludzie się ich bali, więc często płonęły na stosach. W czasach starożytnych uważane były za ptaki mądrości i mocy. W czasach współczesnych sowy znów symbolizują mądrość. Ich wizerunki używane są w tzw. zoopedagogice.
rozwiń zwiń