"Budzik" naprawdę budzi do życia

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2012 12:11
Pierwsza w Polsce klinika zajmującą się leczeniem dzieci w śpiączce rozpoczyna działalność. Budowę placówki zainicjowała Fundacja "Akogo" Ewy Blaszczyk.
Audio
Ewa Błaszczyk podczas otwarcia kliniki Budzik
Ewa Błaszczyk podczas otwarcia kliniki "Budzik"Foto: PAP/Grzegorz Jakubowski

Pewnego dnia Ewa Błaszczyk wyszła ze szpitala, w którym leżała jej córka w śpiączce i wiedziała już, że dłużej nie mogą tam zostać. "Poczułam, że już nas tam nie chcą" - mówi aktorka. Tego dnia powstał pomysł wybudowania kliniki "Budzik".

Było to kilka lat temu. 7 grudnia 2012 roku w warszawskim Międzylesiu odbyło się uroczyste otwarcie kliniki. Jest ona częścią "Centrum Zdrowia Dziecka" i pierwszą w Polsce placówką zajmującą się leczeniem dzieci w śpiączce.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu "Budzik budzi do życia" Eweliny Karpacz-Oboładze.

Czytaj także

Dziś dano im szansę, żeby się obudzić....

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2012 09:08
- Największy, wręcz zwierzęcy strach przeżywa osoba w śpiączce, która słyszy przy swoim łóżku, że trzeba ją odłączyć od aparatury. Po takich relacjach musieliśmy wybudować tę klinikę - mówi Paweł Kwiatkowski z Fundacji Ewy Błaszczyk "Akogo?".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Budzik" dla dzieci w śpiączce już działa

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2012 13:33
W Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie otwarto klinikę "Budzik" dla dzieci w śpiączce. Inicjatorem jej budowy była fundacja "Akogo", założona przez aktorkę Ewę Błaszczyk i księdza Wojciecha Drozdowicza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Budzik zadzwonił na otwarcie kliniki

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2012 20:42
To pierwsza taka klinika w Polsce. W Centrum Zdrowia Dziecka na warszawskim Międzylesiu otwarto klinikę "Budzik" dla dzieci w śpiączce.
rozwiń zwiń