Uwaga, on zaraża... optymizmem

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2013 23:00
Zapraszamy na opowieść o Panu Snopie - mechaniku samochodowym, miłośniku wsi, kolekcjonerze pamiątek historycznych Powiśla Dąbrowskiego i doliny Dunajca.
Audio

Pan Marek związany jest całe życie z Ilkowicami koło Tarnowa. Każdą wolną chwilę poświęca "domowemu muzeum”, w którym zgromadził kilka tysięcy eksponatów dokumentujących przede wszystkim historię lokalnego rzemiosła.

Pasję do samochodów rozbudził w nim jego dziadek – kołodziej. Marek, czyli jak mówią we wsi Pan Snop, nie tylko zbudował lokalny skansen. Także podróżuje i pisze reportaże w formie listów do żony. - Za granicą ludzie podniecają się palmami, a ja ich pytam: gdzie brzoza, gdzie wierzba, żeby to zapachniało? Tego tam nie ma, a u nas jest ładnie - mówi bohater reportażu "Trudny żywot Marka Zyguły”.

Na tym nie koniec pasji pana Marka, który dodatkowo zagrał w filmie, a nawet myśli o radiu. Najchętniej jednak kibicuje młodym parom, które przyjeżdżają fotografować się w jego skansenie.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu "Trudny żywot Marka Zyguły” autorstwa Wojciecha Markiewicza.

ei

Czytaj także

"Jak zdradziecka strzała strzałą Amora się stała" – Wojciech Markiewicz

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2012 12:12
Niedziela, 5 sierpnia, godzina 18.10, Program 1. Uriana Kenżikajewa jest ukraińską piosenkarką pochodzenia tatarskiego. „Strzałę tatarską” z legendy o hejnale zamieniła na strzałę Amora, którą trafiła Tadeusza Smolnickiego - znanego krakowskiego scenografa teatralnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nina Andrycz. Czwarty wymiar życia"

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2012 15:00
Dzieci nie miała, znajomi i rodzina powymierali, więc Wielka, polska aktorka Nina Andrycz dzieli się ze wszystkimi swoimi wspomnieniami. Choćby z życia elit PRL.
rozwiń zwiń