X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Takich scen nigdzie indziej nie zobaczysz

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2013 09:52
Punk rozmawiający grzecznie z dresiarzem? Zazwyczaj członkowie tych środowisk nienawidzą się i pod byle pretekstem dochodzi do rękoczynów. Ale nie w "Kącie".
Audio

"Kąt" to nazwa ośrodka socjoterapeutycznego dla młodzieży w podwarszawskim Aninie. W tamtejszym gimnazjum i liceum uczy się młodzież, która z różnych powodów nie może uczęszczać do "zwykłych" szkół. Są to osoby w normie intelektualnej,  mające kłopoty związane z "buntem wieku dojrzewania".
- Nie uczyłam się, nie chodziłam, po prostu wyrzucili mnie ze szkoły i tu przyszłam. Nie chciałam się uczyć, miałam różne inne problemy. Po prostu niezrozumienie ze strony nauczycieli. A tutaj jakoś inaczej jest - przyznaje jedna z wychowanek ośrodka.
Ośrodek istnieje już 20 lat. Jego kierownictwo zaznacza, że stara się zapewnić wychowankom środowisko, które będzie ich środowiskiem. Wszystko po to, aby wyrwać młodzież z różnych subkultur.
Uczniowie podkreślają, że ośrodek to normalna szkoła i trzeba się uczyć nie mniej, niż w innych placówkach. Ale panuje w niej luźniejsza atmosfera. Można się ubierać dowolnie, a nauczycielom mówić po imieniu.
W ośrodku można zobaczyć sceny, których w Warszawie, a nawet w Polsce trudno doświadczyć. Dresiarz czy facet w stroju naziolskim rozmawia z punkiem czy posthippisem. Dla wychowanków to nie problem, bo oni uważają, że są z jednej grupy. I przyznają, że to dla nich azyl, zaś młodzi ludzie czują się jak rodzina.
Posłuchaj reportażu Ewy Michałowskiej "Kąt - moje miejsce na ziemi".
(ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Kreatywność i wynalazczość bierze się z buntu"

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2012 15:09
Dziś osiedla są puste, nikt nie biega po podwórkach. Dzieci mają mnóstwo zajęć dodatkowych. Tylko, czy przez to stają się szczęśliwsze? - zastanawiał się w Czwórce Łukasz Ługowski, dyrektor warszawskiego KĄTa - Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii, liceum i gimnazjum.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Narkotyki są nielegalne, więc nie mamy nad nimi kontroli"

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2013 16:07
- W momencie, kiedy państwo położyło łapę na alkoholu, przestał istnieć na rynku alkohol, który truł - mówi gość radiowej Jedynki Łukasz Ługowski.
rozwiń zwiń