X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Finalistki I Wyborów Miss Polski na Wózku: też nosimy szpilki

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2013 22:00
- Wózek jest tylko dodatkiem do duszy i do ciała. Nie chcemy, by niepełnosprawność kojarzyła się z litością - opowiadają piękne i silne kobiety, które wystartowały w pierwszych w Polsce wyborach miss na wózku.
Audio
  • Reportaż Katarzyny Błaszczyk i Magdy Skawińskiej "Miss na wózku"
Gala finałowa I Wyborów Miss Polski na Wózku. Nz: Olga Fijałkowska (C) - Miss Polski na wózku,  Monika Buczyńska (P) - I Wicemiss Polski na wózku oraz  Miss Polski na wózku Foto, Weronika Wróbel (L) - II Wicemiss Polski na wózku oraz Miss Polski na wózku Publiczności i Miss Polski na wózku Internetu.
Gala finałowa I Wyborów Miss Polski na Wózku. Nz: Olga Fijałkowska (C) - Miss Polski na wózku, Monika Buczyńska (P) - I Wicemiss Polski na wózku oraz Miss Polski na wózku Foto, Weronika Wróbel (L) - II Wicemiss Polski na wózku oraz Miss Polski na wózku Publiczności i Miss Polski na wózku Internetu.Foto: Fundacja Jedyna Taka

Powody, dla których poruszają się na wózkach, są bardzo różne, w różnym też wieku musiały się z tym pogodzić. Choroba lub wypadek, w dzieciństwie czy dorosłości nie sprawiły jednak, że te dziewczyny zamknęły się w domu, zrezygnowały z życia.

Wręcz przeciwnie! Studiują, pracują, prowadzą auta, quady, tańczą, uprawiają sport i mają rodziny. Nauczyły się radzić sobie ze spojrzeniami ludzi, a w sytuacjach dnia codziennego mogą liczyć na pomoc rodzin i przyjaciół. To właśnie oni najczęściej przekonywali bohaterki reportażu do udziału w I Wyborach Miss Polski na Wózku.

O organizacji I Wyborów Miss Polski na wózku opowiada Katarzyna Wojtaszek >>>

- Nie chcemy postrzegania osoby niepełnosprawnej jako niezaradnej, nieatrakcyjnej, chcemy działać na zasadzie równości. Nie czuję się gorszym człowiekiem dlatego, że usiadłam na wózek. Nie uważam, iż jest on wyznacznikiem człowieczeństwa, atrakcyjności i ten konkurs ma to pokazać. Chcemy pokazać, że niepełnosprawność to również normalność - podkreśla jedna z finalistek konkursu.

Jeszcze przed finałem wiele z nich podkreślało, że już są wygrane. Reportażystkom Polskiego Radia opowiedziały o swoich marzeniach, trudnych doświadczeniach i zmianach, jakie dla ich życia oznacza udział w wyborach.

I Wybory Miss Polski na Wózku: Olga Fijałkowska Najpiękniejszą >>>

Czy mężczyzn odstrasza wózek? Co dziewczynom dał ten konkurs? Jakie działania Miss Polski na Wózku może ułatwić korona? Zapraszamy do wysłuchania całego reportażu "Miss na wózku", w którym wypowiadali się także rodzice dziewczyn.

Działalność Miss Olgi Fijałkowskiej można śledzić na stronie Fundacji www.jedyna-taka.pl.

- - -

Konkurs  jest Inicjatywą Społeczną,
która ma wpłynąć na zmianę wizerunku niepełnosprawnych kobiet w naszym społeczeństwie.

I Wybory Miss Polski na wózku zorganizowała Fundacja Jedyna Taka. Konkurs jest Inicjatywą Społeczną, która ma wpłynąć na zmianę wizerunku niepełnosprawnych kobiet w naszym społeczeństwie.

(asz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

I Wybory Miss Polski na wózku: najpiękniejsze w finale

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2013 18:01
- Świat się zmienia, my się zmieniamy i mamy nadzieję, że społeczeństwo też. Chcemy pokazać, że stereotypy o dziewczynie na wózku, jako niewykształconej, nieatrakcyjnej, nie posiadającej potomstwa, są już po prostu nieaktualne - powiedziała w Jedynce Katarzyna Wojtaszek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

I Wybory Miss Polski na wózku: Olga Fijałkowska Najpiękniejszą

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2013 07:00
- Każda z nas zasługuje na ten tytuł - powiedziała Olga Fijałkowska ze Starych Święcic odbierając tytuł Miss Polski na wózku. Pierwszemu w historii konkursowi patronowała radiowa Jedynka.
rozwiń zwiń