Pomóżmy Ewelinie Lis stanąć na nogi

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2013 10:28
O powrót do samodzielności walczy nasza koleżanka z Radia Wrocław Ewelina Lis, która przeżyła tragiczny wypadek.
Audio
  • "Ewelina Waleczna". Reportaż Elżbiety Osowicz (Jedynka/Reportaż w radiowej Jedynce)
Pomóżmy Ewelinie Lis stanąć na nogi
Foto: Wojciech Jakubowski/Radio Wrocław

Był maj 2012 roku, gdy jej auto kilkakrotnie koziołkowało na autostradzie. - Straciłam panowanie nad kierownicą i zaczęłam się obracać. Uderzyłam w barierkę. Potem auto spadło ze skarpy, parę razy dachowało. Na koniec znalazłam się poza samochodem - wspomina Ewelina. Efektem było m.in. złamanie kręgosłupa, który jak powiedział lekarz, "zamienił się w miazgę".

Ewelina przeszła skomplikowaną operację. Nie poddała się i zaczęła ćwiczyć. Jej marzeniem było wtedy, żeby bolało mniej. Jednak refundowana rehabilitacja w szpitalach w Opolu i we Wrocławiu szybko się skończyła. Ostatecznie Ewelina trafiła do kliniki w Krakowie. Tam pod opieką fachowców postawiła pierwsze, niepewne kroki na specjalistycznej bieżni skonstruowanej przez NASA. - Okazało się, że jest nadzieja. Są metody, które stawiają ludzi na nogi - powiedziała Ewelina.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Elżbiety Osowicz pt. "Ewelina Waleczna".

Ewelina Lis chce być samodzielna, na razie jednak potrzebuje naszej pomocy. Szansą na powrót do pełnej sprawności jest dalsze leczenie. Miesięczny koszt terapii wynosi około 9 tysięcy złotych.

Wszyscy, którzy chcą pomóc Ewelinie Lis stanąć pewnie na nogach, mogą to zrobić wpłacając dowolną kwotę na konto Fundacji Pomocy Ofiarom Wypadków Drogowych "Amber", z dopiskiem "Lis Ewelina".

"Amber - Fundacja Pomocy Ofiarom Wypadków Drogowych, ul. Duńska 1, 91-204 Łódź, KRS:0000311677" Deutsche Bank PBC S.A. Oddział w Łodzi NUMER KONTA: 05 1910 1048 2251 0123 2398 0002 OPIS PRZELEWU: Lis Ewelina.

Reportaże w Jedynce >>>

tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Reumatoidalne zapalenie stawów. Spowiedź człowieka połamanego

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2013 23:00
Z bólu nie można spać, chwycenie czegoś ręką stanowi problem, a dostępność lekarzy jest niewystarczająca. Reumatoidalne zapalenie stawów to choroba bezlitosna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rakija - jak kobieta walczyła z nowotworem

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2013 14:05
- Jestem chora na raka i potrzebuję 200 tysięcy na lek, który nie jest refundowany. Zapraszam na kiermasz ciast - nawołuje Marzena do przechodniów. Młoda kobieta nie rezygnuje z walki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miejscowi lekarze omiją trędowatych z daleka. Polka im pomaga

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2013 13:32
- Tak samo jak moi pacjenci jestem w jakimś sensie naznaczona, być może odrzucona przez innych. W swoim środowisku czujemy się jednak wspaniale - mówi bohaterka reportażu "Świt życia".
rozwiń zwiń