X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Coming out" dziecka to odwaga, ale także zaufanie do rodziców

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2014 16:06
Jak rodzice mają się oswoić z informacją o homoseksualności dzieci? Psychoterapeuci Agata Loewe i Daniel Bąk uważają, że powinni zrozumieć swoje dzieci. - To jedyny sposób, żeby zachować kontakt z własnym dzieckiem. Dziecko jest takie, jakie jest - mówią w audycji "Problem z głowy”.
Audio
  • "Coming out” dziecka to odwaga, ale także zaufanie (Jedynka/Problem z głowy)
Relacje matek z córkami bywają trudne, ale są też fascynujące
Relacje matek z córkami bywają trudne, ale są też fascynująceFoto: Glow Images/East News

- Jeżeli chcemy być częścią życia naszego dziecka, to warto jest je poznawać z każdej strony i rozmawiać na różne tematy, także o tym z kim się wiążą - powiedziała Agata Loewe. Psychoterapeutka uważa, że nie można odbierać komuś czyjegoś odczuwania. - Jeżeli ktoś powiedziałby mi, że jest osobą homoseksualną, to nie mam prawa kwestionować tej deklaracji, bo to nie moja wątpliwość tylko cudze wyznanie w stosunku do mnie - podkreśliła.

Daniel Bąk zwraca uwagę, że dziecko należy traktować, jako ważne i cenne źródło informacji. - Jeżeli mówi, że jest homo czy bi, to tak jest. Jeśli ma wątpliwości, to rodzice w atmosferze pełnego wyboru powinni pozwolić dziecku sprawdzać - podkreślił. Bąk powiedział, że często zdarza się, iż rodzice mają poczucie winy, że to oni zrobili coś nie tak. Według psychoterapeuty, nie można jednak obarczać rodziców za wybór przez ich dzieci orientacji seksualnej.

Agata Loewe zwróciła uwagę na fakt, że "coming out” nie jest jednorazowym wydarzeniem. To zaledwie początek, który później przez wiele lat może mieć różne scenariusze. - Rodzice mogą zareagować emocjonalnie, często negatywnie, by po jakimś czasie, gdy opadną emocje poczuć wstyd, że tak zareagowali - powiedziała.

W audycji można także wysłuchać historii Majki i Neli, które są w związku od 7 lat. Rodzina Neli w pełni to akceptuje, natomiast rodzice Majki nie potrafią pogodzić się z homoseksualizmem swojej córki.

Z gośćmi rozmawiała Nina Karczmarewicz.

to

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Homoseksualizm chorobą? Ministerstwo zdrowia odpowiada

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2013 16:44
- Homoseksualność nie jest zaburzeniem ani chorobą - przekonuje resort zdrowia w odpowiedzi na interpelację posłanki Krystyny Pawłowicz (PiS).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak rozmawiać o seksie z dzieckiem, które kocha inaczej

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2013 15:00
Wielu rodziców, gdy dowiadują się, że ich dzieci preferują osoby tej samej płci, oddalają się od nich i nie potrafią rozmawiać na ten temat. Jak edukować seksualnie dorastającą młodzież, gdy jest ona orientacji homoseksualnej?
rozwiń zwiń