X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak trafić do dziecka, które zażywa narkotyki?

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2015 01:51
- Moim zdaniem wielu rodziców żyje w innym świecie, mają znikomą wiedzę na ten temat i boją się o tym rozmawiać - mówi uczeń warszawskiego liceum.
Audio
  • Jak rozmawiać z dziećmi o narkotykach? (Problem z głowy/ Jedynka)
Dlaczego samo zakazanie sięgania po narkotyki zazwyczaj nie przynosi żadnego efektu? Co zrobić i jak zareagować kiedy dowiadujemy się, że dziecko przyjmuje środki odurzające?
Dlaczego samo zakazanie sięgania po narkotyki zazwyczaj nie przynosi żadnego efektu? Co zrobić i jak zareagować kiedy dowiadujemy się, że dziecko przyjmuje środki odurzające?Foto: Pixabay

Młodzi ludzie są zdania, że mówienie o próbach narkotykowych nauczycielom zamiast pomóc, może tylko zaszkodzić. By móc o tym powiedzieć rodzicom, potrzebują swobody i tego, by po takim oświadczeniu, nie spotkały ich przykre konsekwencje. - Jeżeli rodzic musi sobie uzmysłowić, że dziecko bierze narkotyki, a narkomania jest utożsamiana z tym, że jest to ktoś słaby, kojarzący się ze ćpunem, to wówczas wypiera się to automatycznie, a ważne by powiedzieć, że uzależnienie od narkotyków czy alkoholu to choroba, która dotyka wszystkich - mówi Patrycjusz Kosuń.

Czy każda używka jest ucieczką od rzeczywistości, jak powiedziała uczestniczka Jedynkowej sondy? W wieku gimnazjalnym pierwsze próby narkotykowe, jak podkreślają psychoterapeuci, to również eksperymenty, przekraczanie granic i podążanie za stanami, których bardzo byśmy chcieli doświadczać, m.in. radości, fascynacji i ciekawości.

***

Tytuł audycji: Problem z głowy

Prowadzi: Nina Karczmarewicz

Goście: Lidia Krotoszyńska (psychoterapeutka), Patrycjusz Kosuń (psychoterapeuta), uczniowie warszawskiego liceum,

Data emisji: 15.05.2015

Godzina emisji: 21.14

sm/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Autyzm u dzieci. "Im wcześniej nastąpi rozpoznanie, tym lepiej"

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2015 02:43
Dla mamy Wiktorii, cierpiącej na autyzm pierwszym niepokojącym objawem był brak reakcji na imię. - Choć było to nasze drugie dziecko, nie zawsze chcieliśmy to widzieć - mówi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzieciństwo w cieniu katastrofy. Alienacja rodzicielska

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2015 03:10
- W pewnym momencie zorientowałem się, że mój przypadek nie jest wyjątkowy. Jest prawie milion ojców pozbawionych możliwości kontaktu z dziećmi - mówi Piotr.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przemilczany temat poniżania kobiet. "Słowa też gwałcą"

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2015 23:55
- Bardzo lekceważymy wulgarne komentarze kierowane do kobiet w miejscach publicznych. Może się to wydawać błahe, ale ma to bardzo poważne konsekwencje - mówi Joanna Piotrowska.
rozwiń zwiń