X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mniej rzeczy to więcej wspomnień. Jak być minimalistą?

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2015 03:27
- Gdy wyrzuciłam zasuszone ślubne róże zdałam sobie sprawę, że wraca do mnie więcej ciepłych wspomnień - opowiada Anna Mularczyk-Meyer, autorka książki "Minimalizm po polsku".
Audio
  • Jak mając mniej, zyskać więcej? (Problem z głowy/ Jedynka)
To hoard to angielski termin na robienie zapasów, używany w odniesieniu do zwierząt, które gromadzą żywność na zimę. Jedynymi istotami, które gromadzą wszystko w nadmiernych ilościach i bez potrzeby, są ludzie
To hoard to angielski termin na robienie zapasów, używany w odniesieniu do zwierząt, które gromadzą żywność na zimę. Jedynymi istotami, które gromadzą wszystko w nadmiernych ilościach i bez potrzeby, są ludzieFoto: Glow Images/ East News

Wyświechtane hasło "mniej znaczy więcej" przypomina nam o tym, że nie zawsze kupujemy czy zbieramy to, czego potrzebujemy. - Jestem minimalistą, czyli miłośnikiem czystej przestrzeni i głębokiego oddechu, również w sferze intelektualnej. Robienie miejsca daje szansę na pojawienie się nowych bodźców - mówi Robert Rutkowski, psychoterapeuta.

Zdaniem Anny Mularczyk-Meyer, jeśli jest się przyzwyczajonym do sentymentalizmu i gromadzenia pamiątek w formie materialnej, to trudno się przestawić. - Te tendencje nie tkwią w nas samych, ale społeczeństwo je w nas bardzo mocno pogłębia - uważa autorka Prostego bloga.

W programie mówiliśmy o tym, co ma wspólnego gromadzenie rzeczy z ograniczaniem naszej wolności, opowiadaliśmy o przedmiotach, których się nie wyrzuca i wyjaśniliśmy na czym polega minimalizm.

***

Tytuł audycji: Problem z głowy

Prowadzi: Nina Harbuz-Karczmarewicz

Goście: Anna Mularczyk-Meyer (autorka książki "Minimalizm po polsku" i Prostego bloga), Robert Rutkowski (psychoterapeuta)

Data emisji: 26.10.2015

Godzina emisji: 23.14

sm/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rozmowy o odchodzeniu. Tabu śmierci nie umiera?

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2015 04:11
- Śmierć to jedyny uniwersalny temat, który nas jednoczy. Jesteśmy po prostu biologią, a ona musi się kiedyś zepsuć i musimy się do tego jakoś przygotować - mówi ks. Jan Kaczkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wstyd - przykre uczucie, które łączy nas wszystkich

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2015 02:27
- Ze wstydem jest ciężko, ponieważ nawet jeśli dziecko jest onieśmielone, to rodzice każą mu to przełamać. Mamy trudność z akceptacją tego uczucia, a przecież jest to jedna z emocji, która jest w każdym z nas - mówi Marta Stasiełowicz, psycholog.
rozwiń zwiń