X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nie traktujmy agresywnych dzieci jak problemu

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2015 12:15
- Trzeba uświadamiać rodzicom, że dziecko nie jest winne, gdy reaguje agresją. Przyczyny trzeba szukać w otoczeniu, czasem to my nią jesteśmy – mówi psycholog Marta Stasiełowicz.
Audio
  • Jak pomóc agresywnym dzieciom? Radzą Marta Stasiełowicz, psycholog i Łukasz Ługowski pedagog i dyrektor warszawskiego Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii KĄT (Problem z głowy/Jedynka)
Nie jesteśmy w stanie pozbyć się agresji. Jeżeli ją wypieramy, to tracimy możliwość zarządzenia nią, poprzez werbalizację czy odreagowanie fizyczne.  Gdy w końcu wybuchamy ranimy siebie i innych - mówią goście audycji
Nie jesteśmy w stanie pozbyć się agresji. Jeżeli ją wypieramy, to tracimy możliwość zarządzenia nią, poprzez werbalizację czy odreagowanie fizyczne. Gdy w końcu wybuchamy ranimy siebie i innych - mówią goście audycjiFoto: Glow Images/East News

- Nie traktujmy siebie jak bezbłędnych bogów. Nie bójmy się przeprosić dziecka, przyznać się do błędu – dodaje Łukasz Ługowski, pedagog i dyrektor warszawskiego Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii KĄT. 

Jak dodaje agresja u dzieci, podobnie jak u dorosłych, najczęściej bierze się z bezradności. - Nie radzę sobie z jakimś aspektem rzeczywistości, więc robię się agresywny - wyjaśnia. Marta Stasiełowicz zwraca uwagę, że rodzice stosują przemoc werbalną w ogóle nie zdając sobie z tego sprawy. - Robią to automatycznie, bo sami tego doświadczali. Poniżają, krytykują, wchodzą "z butami" w czyjąś prywatność, izolują dzieci – mówi gość Niny Karczmarewicz. 

Czytaj i słuchaj także >>
120-FEDQ66Q5R1200.jpg
Jak reagować na przemoc wobec dzieci?

Agresja jest nam potrzebna w życiu, jak mądrze z niej korzystać? Jak pomóc dzieciom, nastolatkom, które decydują się na próby samobójcze? Czego musimy się nauczyć o sobie i dlaczego wysłanie agresywnego dziecka do psychologa nie jest rozwiązaniem problemu, dowiesz się słuchając audycji.

***

Tytuł audycji: Problem z głowy

Prowadzi: Nina Harbuz-Karczmarewicz

Goście: Marta Stasiełowicz (psycholog) i  Łukasz Ługowski(pedagog i dyrektor warszawskiego Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii KĄT)

Data emisji: 9.11.2015

Godzina emisji: 23.13

gs/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Śmierć i przemijanie. Trudne tematy w rozmowie z dzieckiem

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2014 11:11
Kto ma większy problem w rozmowach o śmierci: dzieci czy dorośli? - Wydaje się, że dorośli, bo mamy większą świadomość, czym śmierć tak naprawdę jest, że jest nieodwracalna. Bardzo często sami nie jesteśmy w stanie jej zrozumieć, więc wydaje nam się, że bardzo trudno będzie to wytłumaczyć dziecku - mówi psycholog Dorota Zawadzka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rodzina zastępcza, czyli miłość pod specjalnym nadzorem

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2015 02:43
Rodzina zastępcza przejściowo za rodzinę biologiczną zajmuje się dziećmi. - Dziecko wraca z powrotem do rodziny biologicznej, tylko musi ona realizować warunki, które postawił jej sąd - mówi mama zastępcza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wstyd - przykre uczucie, które łączy nas wszystkich

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2015 02:27
- Ze wstydem jest ciężko, ponieważ nawet jeśli dziecko jest onieśmielone, to rodzice każą mu to przełamać. Mamy trudność z akceptacją tego uczucia, a przecież jest to jedna z emocji, która jest w każdym z nas - mówi Marta Stasiełowicz, psycholog.
rozwiń zwiń