X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gwałt jest bliżej nas, niż mogłoby się wydawać

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2015 02:03
- Nikt nas nie uczy jak reagować na wiadomość o gwałcie, tak jak czym jest przestępstwo zgwałcenia - mówi Anna Sadowska, wiceprzewodnicząca zarządu w organizacji Stop Gwałtom.
Audio
  • Fakty i mity na temat gwałtu (Problem z głowy/ Jedynka)
Zgodnie z danymi z 2013 r. w Polsce przemoc fizyczna i seksualna rocznie dosięga ok. 800 tys. kobiet w wieku 18-69 lat
Zgodnie z danymi z 2013 r. w Polsce przemoc fizyczna i seksualna rocznie dosięga ok. 800 tys. kobiet w wieku 18-69 latFoto: Pixabay/ CC0 Public Domain

Goście Jedynki przyznają, że do dziś pokutuje fałszywe przekonanie, wyjęte rodem z filmów, że gwałciciel to osoba, która napada na kobietę w ciemnej uliczce, podczas gdy najczęściej jest to ktoś z jej najbliższego otoczenia. - Zakłopotanie towarzyszące rozmowom na temat gwałtu związane jest z tym, że mamy jedną wielką mitologię. A jeśli nie wiemy, o czym mówimy, to też nie wiemy, jak mamy na to reagować - podkreśla Anna Sadowska.

Jakie największe mity narosły wokół tematu przemocy seksualnej? Czy wiele kobiet w Polsce ma z tym problem? Które zachowania można uznać za przemoc seksualną? Kto najczęściej dopuszcza się gwałtu? O tym więcej w programie Niny Harbuz-Karczmarewicz.

***

Tytuł audycji: Problem z głowy

Prowadzi: Nina Harbuz-Karczmarewicz

Goście: Anna Sadowska (wiceprzewodnicząca zarządu w organizacji Stop Gwałtom), Ewelina Seklecka (prezeska Fundacji Punkt Widzenia, która za cel stawia sobie, miedzy innymi, promowanie i realizowanie idei równouprawnienia kobiet i mężczyzn)

Data emisji: 7.12.2015

Godzina emisji: 23.14

sm/ag

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nie traktujmy agresywnych dzieci jak problemu

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2015 12:15
- Trzeba uświadamiać rodzicom, że dziecko nie jest winne, gdy reaguje agresją. Przyczyny trzeba szukać w otoczeniu, czasem to my nią jesteśmy – mówi psycholog Marta Stasiełowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdy boli dusza. Jak rozpoznać depresję?

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2015 01:30
Jej pierwsze objawy mogą umknąć naszej uwadze, choć niektórzy potrafią ją wyczuć w głosie. - Człowiek w depresji jest w rozpaczy i można to poznać po rysach twarzy - mówi cierpiący na tę chorobę pisarz Tomasz Jastrun.
rozwiń zwiń