Jak Ewa Bem z mistrzem Wasowskim zaprezentowali polski blues w USA

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2013 16:04
- "Dzień dobry, Mr. Blues" to mój pierwszy bezpośredni kontakt z muzyką pana Jerzego Wasowskiego ponieważ piosenka ta została napisana dla mnie. Na początku nie zdawałam sobie sprawy z rangi tego przedsięwzięcia - mówiła w Jedynce Ewa Bem.
Audio
  • Ewa Bem o pierwszej piosence zespołu Bemibek "Sprzedaj mnie wiatrowi" (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Ewa Bem: motyw przewodni do "Podaruj mi trochę słońca" zrodził się w Związku Radzieckim (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Ewa Bem: "Zobacz czyje imieniny" ma power (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Ewa Bem: "Dzień dobry, Mr. Blues" napisał dla mnie Wasowski (Bez tajemnic/Jedynka)
Ewa Bem
Ewa Bem Foto: PAP/Jacek Turczyk

- Oto Mistrz nad mistrze napisał piosenkę z myślą o mnie. To był absolutny początek, potem takich perełek uzbierałam jeszcze kilka - wspominała bohaterka cyklu "Bez tajemnic" .

Weekend z gwiazdą - Drupi, Budka Suflera, Lipnicka, Kozidrak o sobie bez tajemnic >>>

Tekst do utworu - pod pseudonimem Błażej Perkun - napisał do muzyki ojca Grzegorz Wasowski , a piosenka odniosła sukces także poza granicami kraju.

- Jako jedyna polska piosenka o charakterze jazzowym, bluesowym została wyemitowana w słynnym programie Willisa Conovera "Voice of America". Byłam dumna nieopisanie, po latach dowiedziałam się, że przedstawił ją jako świadectwo, że w polskiej wokalistyce coś dobrego się dzieje - powiedziała Ewa Bem.

Spośród wielu wykonań piosenki "Dzień dobry, Mr. Blues" wokalistka najbardziej ceni wersję Andrzeja Zauchy . - On ten utwór zaśpiewał tak, jak powinien być, moim zdaniem, zaśpiewany - dodała.

Ewa Bem, z którą spotykamy się przez cały dzień w sobotę i niedzielę (28 i 29 grudnia) opowiedziała także jak powstał pierwszy utwór zespołu Bemibek, gdzie narodziła się piosenka "Podaruj mi trochę słońca" oraz o kompozycjach swojego brata Aleksandra Bema.

Wywiad Zbigniewa Krajewskiego z Ewą Bem prezentujemy 28 i 29 grudnia w cyklu radiowej Jedynki "Bez tajemnic" w kilkunastu fragmentach przez całą sobotę (co godzinę od 11.55 do 20.55) i niedzielę (od 10.55 do 20.55). Towarzyszą nam piosenki w wykonaniu bohaterki cyklu.

asz

Zobacz więcej na temat: Ewa Bem MUZYKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krzysztof Klenczon w bezpiecznym porcie

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2013 22:23
Głosami słuchaczy utwór "Port" pochodzący z płyty "Krzysztof Klenczon i Trzy Korony" pozostaje na pierwszym miejscu listy "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki"!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Drupi: gdy nikt nie będzie chciał mnie słuchać, to będę śpiewał przy goleniu

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2013 12:40
- Muzyka nie jest biznesem, lecz radością. Jest częścią mojego życia i nie wyobrażam sobie, żebym mógł bez niej funkcjonować - powiedział w radiowej Jedynce włoski piosenkarz Giampiero Anelli, Drupi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nikt nie śpiewa o miłości tak jak Ewa Bem!

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2013 22:04
Piosenka "Miłość to jest wielki skarb" Ewy Bem po raz trzeci z rzędu znalazła się na szczycie listy "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki"!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Sikorowski: ostrożnie podchodzę do słowa przyjaźń

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2013 19:43
- Jest wyświechtane. Zbyt łatwo mówimy "najlepszy przyjaciel" - przyznał w kolejnym odcinku radiowej Jedynki "Bez Tajemnic” kompozytor, autor tekstów i piosenkarz Andrzej Sikorowski.
rozwiń zwiń