Włodzimierz Korcz wie, kto będzie największą gwiazdą polskiej piosenki

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2014 23:55
- Dorota Osińska ma już swoje sukcesy. Zajęła m.in. drugie miejsce w talent show The Voice of Poland. Narobiła tam dużo szumu - przyznał w Jedynkowym cyklu "Bez tajemnic" słynny kompozytor.
Audio
  • Włodzimierz Korcz o Dorocie Osińskiej (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Włodzimierz Korcz o Alicji Majewskiej (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Której piosenki Włodzimierz Korcz zazdrości Zbigniewowi Wodeckiemu (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Włodzimierz Korcz o twórczości Piotra Polka (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Włodzimierz Korcz o piosence "Chłopcy z naszej ulicy" (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Włodzimierz Korcz o piosence "Jeszcze się tam żagiel bieli" (Bez tajemnic/Jedynka)
Dorota Osińska
Dorota OsińskaFoto: TVP/PAP/Archiwum/Jan Bogacz

Włodzimierz Korcz jest przekonany, że z całej młodej generacji muzyków Dorota Osińska jest najwybitniejsza. - Jestem zachwycony tym, co robi. Myślę jednak, że jest za dobra na nasz rynek. Gwiazdami zostają dziewczyny, które potrafią mniej niż ona, a w jej głosie i interpretacjach są takie niuanse, których część publiczności nie jest w stanie dostrzec  - dodał kompozytor.

Korcz wyjaśnił, że w Dorocie Osińskiej podziwia przede wszystkim nadzwyczajną wrażliwość i umiejętność operowania głosem, przekaz i zrozumienie tekstu. - Łzy pojawiają się w oczach ze wzruszenia. Ona śpiewa w sposób niezwykle przejmujący - tłumaczył kompozytor w rozmowie z Pawłem Sztompke.

Weekend z gwiazdą : Majewska, Lipnicka, Manzarek, Turnau o sobie >>>

Do piosenkarek, o których można powiedzieć, że zawierzyły kompozycjom Korcza talent i całe artystyczne życie należy Alicja Majewska. Ostatnio Polskie Nagrania wydały płytę 40 Piosenek Alicji Majewskiej "Piosenki, z których się żyje". Ten dwupłytowy album zawiera największe przeboje artystki, które towarzyszyły jej przez niemal 40 lat pracy na scenie. Większość została skomponowana przez Włodzimierza Korcza, z którym Alicja Majewska tworzy nierozerwalny duet artystyczny. I właśnie oni razem dokonali wyboru repertuaru.

Zapraszamy do wysłuchania wszystkich fragmentów rozmowy Pawła Sztompke z Włodzimierzem Korczem.

Na cykl "Bez tajemnic" zapraszamy do Jedynki w każdą sobotę (co godzinę od 11.55 do 20.55) oraz niedzielę (od 10.55 do 20.55).

tj,kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Alicja Majewska: Włodzimierz Korcz nie jest moim nadwornym kompozytorem

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2014 12:34
- Myślę, że Włodek nie byłby zadowolony z takiego określenia. Przypisuje mu ono jakąś podrzędną funkcję. A ja myślę, że można tą relacją odwrócić. Broń Boże nie podlizuję się teraz Włodkowi, ale bardzo go cenię. Zarówno za piosenki, jak i za to, jakim jest człowiekiem - mówiła w Jedynce Alicja Majewska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dorota Osińska wychodzi z szuflady. "Trzeba walczyć, jest dla kogo to robić"

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2014 17:13
- Moją największą idolką jest Barbra Streisand - artystka, która pokazuje, że można pływać między stylistykami i wcale nie trzeba siedzieć w jednej szufladzie - mówiła w Jedynce wokalistka.
rozwiń zwiń