Tę piosenkę Adam Małysz kazał sobie grać na skoczni

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2014 14:00
- Adaś jest fanem utworu "Słodycze", podobnie jak samych łakoci. My też za nimi przepadamy, śpiewamy więc o sobie - mówili w Jedynkowym cyklu "Bez Tajemnic" bracia Paweł i Łukasz Golec, którzy dali koncert w ramach tegorocznej trasy Lata z Radiem.
Audio
  • Paweł i Łukasz Golec o Adamie Małyszu i piosence "Słodycze" (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Paweł i Łukasz Golec o piosence "Do Milówki wróć" (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Paweł i Łukacz Golec o swojej fascynacji muzyką (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Paweł i Łukasz Golec o piosence "Lornetka", która została przebojem 25-lecia radiowej Jedynki (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Paweł i Łukasz Golec o piosence "Crazy is my life" (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Paweł i Łukasz Golec o historii piosenki "Ściernisko" (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Paweł i Łukasz Golce o przeboju "Pędzą konie" (Bez tajemnic/Jedynka)
Paweł i Łukasz Golec z Adamem Małyszem podczas konkursu Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich na skoczni w Wiśle
Paweł i Łukasz Golec z Adamem Małyszem podczas konkursu Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich na skoczni w WiśleFoto: PAP/Archiwum/Andrzej Grygiel

Golec uOrkiestra o udziale w trasie koncertowej Lato z Radiem 2014 >>>

Muzycy dobrze znają mistrza skoczków i dopingowali go podczas całej kariery. Paweł Golec wspominał, że podczas jednego z konkursów w fińskim Lahti sportowcy mieli możliwość wybrania utworu, do którego będą skakać. - Małysz wybrał "Słodycze” i wyskakał sukces. Nawet dał nam swoją koszulkę na pamiątkę - tłumaczył Paweł Golec.

Bracia Golec przyznali, że są fanami skoków narciarskich. Byli nawet na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle oraz na jednym z Turniejów Czterech Skoczni. Ich zdaniem trzeba mieć naprawdę mocne nerwy, żeby usiąść na belce startowej skoczni i spojrzeć w dół. - Trochę jak kamikadze. Nie wiem, czy dałbym radę - dodał Paweł Golec. - Trzeba mieć okulary z grubych szkieł, jak denka od butelek po mleku, żeby niczego nie widzieć - śmieje się Łukasz Golec.

Natomiast pomysł na piosenkę "Słodycze" powstał, gdy brat Pawła i Łukasza stał ze swoją córeczką przed wystawą cukierni. -  Powiedziała, tato, gdy widzę słodycze..., a tata odpowiedział "to kwiczę" - wyjaśnił Paweł Golec.

Golec uOrkiestra to rodzinne "przedsiębiorstwo". - Rodzinna Golec Fabryka, firma fonograficzna i koncertowa. Cała rodzina jest zaangażowana w produkcję, pisanie i komponowanie - wyjaśnił Paweł w rozmowie z Izą Żukowską.

Menadżerem i autorem tekstów piosenek jest Rafał Golec. Jego żona Katarzyna zajmuje się koncertami i logistyką z nimi związaną. Stanisław Golec, najstarszy brat Pawła i Łukasza, odpowiada za stronę wizualną na koncertach, a jego żona wysyła płyty. - Codziennie z Milówki (rodzinna miejscowość Golców) wysyłane są na cały świat nasze płyty - mówił Paweł Golec. O swoich rodzinnych stronach Golcowie wspominają w piosence pt. "Do Milówki wróć". Jak tłumaczył Paweł, ta piosenka jest szczególnie emocjonalnie odbierana przez publiczność podczas zagranicznych koncertów Golec uOrkiestra.

Bez tajemnic: Sławomir Łosowski, Kazik, Niemen, Bartosiewicz o sobie >>

Z Pawłem i Łukaszem Golcami rozmawiała Iza Żukowska. Zapraszamy do wysłuchania wszystkich fragmentów wywiadu.

tj/asz

Czytaj także

Golec uOrkiestra: koncerty Lata z Radiem to gwarancja jakości

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2014 13:35
- Różne radia organizują wakacyjne trasy, ale koncerty radiowej Jedynki mają swoją renomę. Wiadomo, że jest porządna produkcja oraz technika i wszystko dopięte na ostatni guzik - powiedział Łukasz Golec.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Golec uOrkiestra: koncerty Lata z Radiem to gwarancja jakości

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2014 16:33
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nosowska: trasa Lata z Radiem to dla nas okazja do spotkania z publicznością

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2014 12:00
- Zespół Hey powstał po to, żeby próbować zestawiać ze sobą w atrakcyjny sposób słowo z dźwiękiem. A naszym drugim najważniejszym działaniem jest konfrontowanie tego, co sobie wymyśliliśmy, z publicznością - mówiła w Jedynce Katarzyna Nosowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maryla Rodowicz: często zaskakuję moich muzyków podczas koncertów

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2014 18:00
- Zawsze proszą mnie, żebym ich uprzedziła, co mniej więcej zagramy. Gdy jednak publiczność chce usłyszeć jakiś starszy kawałek, to odwracam się i mówię: "Panowie, gramy to!" - mówiła w Jedynce jedna z gwiazd tegorocznej trasy Lata z Radiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sławomir Łosowski: "Słodkiego, miłego życia" powstało w ZSRR

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2014 08:00
- Akurat umarł Breżniew i ogłoszono 2-tygodniową żałobę. Wstrzymano nam trasę, w związku z czym pojawiło się dużo wolnego czasu. W hotelowym pokoju miałem ze sobą instrumenty i zacząłem komponować - mówił w Jedynce założyciel zespołu Kombi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lato z Radiem 2014: pierwsze koncerty zgromadziły 30 tys. słuchaczy

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2014 12:32
Mimo deszczu gwiazdy pierwszego weekendu trasy Lata z Radiem rozgrzały naszą scenę do czerwoności! Uniejów i Sieraków - dziękujemy!
rozwiń zwiń