Grzegorz Markowski: moja córka Patrycja wygrała życie

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2014 12:40
- Jestem szczęśliwy, że się realizuje. Wygrała życie, ma wspaniałą rodzinę i świetny zawód. Trudny, stresujący, ciężki, ale bardzo pociągający - mówił w Jedynkowym cyklu "Bez tajemnic" wokalista zespołu Perfect.
Audio
  • Grzegorz Markowski o swojej córce Partycji (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Grzegorz Markowski o wyjątkowym koncercie zespołu Perfect w Kanadzie (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Grzegorz Markowski o piosence "Złodziej, rycerz, król i mag" (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Grzegorz Markowski o nocnym koncercie grupy Perfect w Węgorzewie (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Grzegorz Markowski o nowej płycie zespołu Perfect DADADAM (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Grzegorz Markowski o piosence "Wyspa, drzewo, zamek" (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Grzegorz Markowski o przeboju "Autobiografia" (Bez tajemnic/Jedynka)
Patrycja Markowska i Grzegorz Markowski podczas koncertu poświęconego liderowi Republiki Grzegorzowi Ciechowskiemu
Patrycja Markowska i Grzegorz Markowski podczas koncertu poświęconego liderowi Republiki Grzegorzowi CiechowskiemuFoto: PAP/Archiwum/Stanisław Rozpędzik

Grzegorz Markowski to legenda polskiej sceny rockowej. Przeboje Perfectu jak "Autobiografia" czy "Nie płacz Ewka" śpiewała cała Polska. Dziś kolejne pokolenia słuchają ich muzyki. Ostatni album grupy pt. "DADADAM", wydany przez Polskie Radio, pokrył się złotem. Tylko kwestią czasu było, kiedy jego córka Patrycja, pójdzie śladami ojca.

Wokalista Perefectu wspominał, że mała Patrycja obserwując śpiewającego tatę i jego kolegów, chłonęła atmosferę, która towarzyszyła zespołowi. - Wiedziałem, że ma potencjał i możliwości muzyczne. Muzyka ogarniała ją z każdej strony, było jej w domu bardzo dużo - tłumaczył w rozmowie ze Zbigniewem Zeglerem. Przypomniał również, że jego córka uczęszczała na próby tańca. - Obok mojej żony zajmowała miejsce przy drążku i próbowała stawiać pierwsze kroki w balecie. Przesiąkała muzycznym klimatem - dodał Markowski.

Bez tajemnic: Bracia, Golec uOrkiestra, Manzarek o sobie >>>

Jak przyznał, po raz pierwszy uświadomił sobie, że córka ma zdolności wokalne kiedy skończyła 9 lat. Mniej więcej w tym samym czasie Patrycja Markowska zaczęła śpiewać w szkolnym zespole. Występowała m.in. w kościołach i salach katechetycznych. - Wiedziałem, że jeżeli będzie konsekwentna, będzie miała dużo energii oraz siły, to odnajdzie się w tym zawodzie. Bałem się jednej rzeczy - konfrontacji taty i dziecka. Zderzenia osiągnięć. Okazało się, że niepotrzebnie. Jestem szczęśliwy, że się realizuje - podsumował Markowski.

Grzegorz Markowski zaśpiewał ze swoją córką m.in. piosenkę "Trzeba żyć”, która znalazła się na płycie Perfectu "XXX".

Zapraszamy do wysłuchania wszystkich fragmentów rozmowy.

tj/ag/asz

Czytaj także

Markowska: pomogło mi nazwisko

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2012 14:00
Artystka przyznaje, że bycie córką znanego wokalisty pomogło jej podpisać pierwszy kontrakt z wytwórnią. – Tę drogę miałam skróconą – wyznaje Patrycja Markowska, córka lidera grupy Perfect, Grzegorza Markowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Patrycja Markowska: wzorem jest dla mnie Alanis Morissette

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2013 11:35
- To taki kobiecy rock, który bardzo mi pasuje. Chciałabym iść w swoim życiu tą drogą co Alanis, która z jednej strony przemyca do swojej twórczości te wszystkie sentymentalne myśli i kobiecość, a z drugiej - nie brakuje u niej tego pazura - mówiła w Jedynce Patrycja Markowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Perfect: zarabiamy na poziomie ogrodnika Rolling Stonesów

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2014 13:00
- Ktoś powiedział, że pieniądze zniszczyły rock’n’rolla bardziej niż alkohol i inne używki. Coś jest na rzeczy. Axel Rose z zespołu Guns N’ Roses od 7 lat nie może się zebrać i ruszyć w trasę, bo może tego dobrobytu jest u niego za dużo. Nam wciąż się chce - mówił w radiowej Jedynce Grzegorz Markowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grzegorz Markowski: nie ma recepty na wakacyjny przebój

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2014 21:15
- Jeżeli ktoś zaprząta sobie głowę produkcją utworu na lato to, jak mówił Krzysztof Skiba, wychodzi mu "piosenka meteorologiczna". Na jesieni o deszczu, zimą o śnieżce, a latem o plaży - powiedział w audycji "Lato z Radiem" wokalista zespołu Perfect.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Płyta "DaDaDam” grupy Perfect pokryła się złotem

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2014 15:00
Jak zejść ze sceny niepokonanym? Na to pytanie Perfect nie potrzebuje odpowiedzi, ponieważ wciąż na niej króluje i... nigdzie się nie wybiera. Wydany przez Polskie Radio najnowszy album zespołu Perfect "DaDaDam” oficjalnie zyskał status złotej płyty.
rozwiń zwiń