X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Znamy ulubionych piosenkarza i kompozytora Anny Jantar

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2015 17:03
- Nigdy tego pana nie widziałam, słyszałam go tylko. I wydaje mi się, że właśnie tak jak on powinien śpiewać prawdziwy mężczyzna - mówiła w 1975 roku w Polskim Radiu.
Audio
  • Anna Jantar o ulubionym wokaliście i kompozytorze (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Natalia Kukulska: być może ja kontynuuję rzeczy, których mamie się nie udało? (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Natalia Kukulska: mama mobilizowała tatę swoimi poszukiwaniami (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Anna Jantar o koncertach w Kanadzie: czasu miałam niewiele, ale starałam się śledzić tamtejszy rynek muzyczny (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Kukulska: od dziecka lubiłam występować, ale gdy to stało się moim zawodem, musiałam ciężko zapracować na własne nazwisko (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Natalia Kukulska: wrażliwość na muzykę otrzymałam od rodziców w genach. Ale swoją drogę wybrałam sama (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Natalia Kukulska: pamiętam moment, gdy "przeżyłam" swoją mamę. W wieku 29 lat poczułam, że właśnie tyle tego życia miała (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Anna Jantar prezentuje piosenkę "Hasta maniana" (Bez tajemnic/Jedynka)
Anna Jantar podczas Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu 1974
Anna Jantar podczas Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu 1974Foto: PAP/Archiwum/ Stefan Kraszewski

Obok nazwiska tego wokalisty, a jednocześnie aktora, Anna Jantar wymieniła także Burta Bacharacha jako swego ulubionego kompozytora i zanuciła jego wielki przebój "Raindrops Keep Falling on My Head".

Dzięki zagranicznym koncertom wokalistka śledziła na bieżąco zachodni rynek muzyczny. Doskonale orientowała się też w krajowym i sama, w miarę rozwoju kariery, wybierała kierunek, w jakim chce podążać. - Gdyby spojrzeć na epokę, zwłaszcza koniec lat 70., powiedziałabym, że w przypadku wielu utworów mama wyprzedziła swój czas - podkreśla Natalia Kukulska. Zmianę, do której mobilizowała także męża - kompozytora Jarosława Kukulskiego - czuć w ostatnich piosenkach, które Anna Jantar nagrała przed tragiczną śmiercią w 1980 roku.

W jakim repertuarze, zdaniem córki, odnalazłaby się dziś?

Zobacz serwis specjalny poświęcony Annie Jantar >>>

***

Tytuł audycji: Bez Tajemnic

Prowadziła: Maria Szabłowska

Gość: Natalia Kukulska

Cykl uzupełniają fragmenty archiwalnego "Programu nocnego" z kwietnia 1975 roku. Anna Jantar nie tylko była gościem Krzysztofa Szewczyka, ale współprowadziła audycję.

Data emisji: 15.03.2015

Anna Jantar bez tajemnic - cz. 1 cyklu >>>

asz/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kukulska: piosenki rodziców są ponadczasowe

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2012 16:02
- Oryginał już jest. Nic lepszego nie zrobimy - mówiła w "Muzycznej Jedynce" Natalia Kukulska. Opowiada o koncercie w Opolu, podczas którego były śpiewane piosenki jej rodziców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dietrich, Niemen i Bacharach - połączyła ich piosenka

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2014 12:17
Warszawskie koncerty Dietrich, której akompaniował nagrodzony Oscarem Burt Bacharach, w 1964 roku supportowała grupa Niebiesko-Czarni. - Marlena podeszła do Czesława Niemena i zapytała o piosenkę "Czy mnie jeszcze pamiętasz. Nikt nie wierzył, że coś z tego wyniknie - wspominał w Jedynce dziennikarz muzyczny Dariusz Michalski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Jantar we wspomnieniach córki: gdy zginęła, była u szczytu kariery

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2015 12:58
Dokładnie 35 lat temu, 14 marca 1980 w katastrofie samolotu, który leciał z Nowego Jorku, zginęła Anna Jantar. Natalia Kukulska miała wtedy cztery lata.
rozwiń zwiń