Znamy ulubionych piosenkarza i kompozytora Anny Jantar

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2015 17:03
- Nigdy tego pana nie widziałam, słyszałam go tylko. I wydaje mi się, że właśnie tak jak on powinien śpiewać prawdziwy mężczyzna - mówiła w 1975 roku w Polskim Radiu.
Audio
  • Anna Jantar o ulubionym wokaliście i kompozytorze (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Natalia Kukulska: być może ja kontynuuję rzeczy, których mamie się nie udało? (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Natalia Kukulska: mama mobilizowała tatę swoimi poszukiwaniami (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Anna Jantar o koncertach w Kanadzie: czasu miałam niewiele, ale starałam się śledzić tamtejszy rynek muzyczny (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Kukulska: od dziecka lubiłam występować, ale gdy to stało się moim zawodem, musiałam ciężko zapracować na własne nazwisko (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Natalia Kukulska: wrażliwość na muzykę otrzymałam od rodziców w genach. Ale swoją drogę wybrałam sama (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Natalia Kukulska: pamiętam moment, gdy "przeżyłam" swoją mamę. W wieku 29 lat poczułam, że właśnie tyle tego życia miała (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Anna Jantar prezentuje piosenkę "Hasta maniana" (Bez tajemnic/Jedynka)
Anna Jantar podczas Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu 1974
Anna Jantar podczas Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu 1974Foto: PAP/Archiwum/ Stefan Kraszewski

Obok nazwiska tego wokalisty, a jednocześnie aktora, Anna Jantar wymieniła także Burta Bacharacha jako swego ulubionego kompozytora i zanuciła jego wielki przebój "Raindrops Keep Falling on My Head".

Dzięki zagranicznym koncertom wokalistka śledziła na bieżąco zachodni rynek muzyczny. Doskonale orientowała się też w krajowym i sama, w miarę rozwoju kariery, wybierała kierunek, w jakim chce podążać. - Gdyby spojrzeć na epokę, zwłaszcza koniec lat 70., powiedziałabym, że w przypadku wielu utworów mama wyprzedziła swój czas - podkreśla Natalia Kukulska. Zmianę, do której mobilizowała także męża - kompozytora Jarosława Kukulskiego - czuć w ostatnich piosenkach, które Anna Jantar nagrała przed tragiczną śmiercią w 1980 roku.

W jakim repertuarze, zdaniem córki, odnalazłaby się dziś?

Zobacz serwis specjalny poświęcony Annie Jantar >>>

***

Tytuł audycji: Bez Tajemnic

Prowadziła: Maria Szabłowska

Gość: Natalia Kukulska

Cykl uzupełniają fragmenty archiwalnego "Programu nocnego" z kwietnia 1975 roku. Anna Jantar nie tylko była gościem Krzysztofa Szewczyka, ale współprowadziła audycję.

Data emisji: 15.03.2015

Anna Jantar bez tajemnic - cz. 1 cyklu >>>

asz/mc

Czytaj także

Kukulska: piosenki rodziców są ponadczasowe

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2012 16:02
- Oryginał już jest. Nic lepszego nie zrobimy - mówiła w "Muzycznej Jedynce" Natalia Kukulska. Opowiada o koncercie w Opolu, podczas którego były śpiewane piosenki jej rodziców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dietrich, Niemen i Bacharach - połączyła ich piosenka

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2014 12:17
Warszawskie koncerty Dietrich, której akompaniował nagrodzony Oscarem Burt Bacharach, w 1964 roku supportowała grupa Niebiesko-Czarni. - Marlena podeszła do Czesława Niemena i zapytała o piosenkę "Czy mnie jeszcze pamiętasz. Nikt nie wierzył, że coś z tego wyniknie - wspominał w Jedynce dziennikarz muzyczny Dariusz Michalski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Jantar we wspomnieniach córki: gdy zginęła, była u szczytu kariery

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2015 12:58
Dokładnie 35 lat temu, 14 marca 1980 w katastrofie samolotu, który leciał z Nowego Jorku, zginęła Anna Jantar. Natalia Kukulska miała wtedy cztery lata.
rozwiń zwiń