X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bez tajemnic. Budką Suflera o zagranicznych koncertach

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2013 12:00
Krzysztof Cugowski, Romuald Lipko i Tomasz Zaliszewski grają razem już prawie 40 lat. W ten weekend przyszli do radiowej Jedynki. Mówią o dotychczasowej karierze oraz o planach na przyszłość.
Audio
  • Paweł Sztompke zaprasza na spotkanie z Budką Suflera
  • Krzysztof Cugowski, Romuald Lipko i Tomasz Zaliszewski o rodzinnym Lublinie (Jedynka/Bez Tajemnic)
  • Krzysztof Cugowski, Romuald Lipko i Tomasz Zaliszewski o Radiu Lublin (Jedynka/Bez Tajemnic)
  • Krzysztof Cugowski, Romuald Lipko i Tomasz Zaliszewski o początkach swojej działalności (Jedynka/Bez Tajemnic)
  • Krzysztof Cugowski o rozstaniu się z Budką Suflera (Jedynka/Bez tajemnic)
  • Krzysztof Cugowski o występach w Ameryce (Jedynka/Bez tajemnic)
  • Tomasz Zaliszewski o Ameryce (Jedynka/Bez tajemnic)
  • Budka Suflera robi międzynarodową karierę (Jedynka/Bez tajemnic)
  • Budka Suflera o koncertach w Związku Radzieckim (Jedynka/Bez tajemnic)
Budka Suflera - (od lewej) klawiszowiec, kompozytor Romuald Lipko, wokalista Krzysztof Cugowski i perkusista Tomasz Zeliszewski
Budka Suflera - (od lewej) klawiszowiec, kompozytor Romuald Lipko, wokalista Krzysztof Cugowski i perkusista Tomasz ZeliszewskiFoto: PAP/Stach Leszczyński

Budka Suflera powstała w Lublinie i cały czas jest związana z tym miastem. Krzysztof Cugowski i Romuald Lipko znają się jeszcze z muzycznej szkoły podstawowej. - Czyli już 56 lat - mówi Krzysztof Cugowski. Zespół porównuje do starego, dobrego małżeństwa. Budka to jeden z najstarszych polskich zespołów rockowych. Cugowski i Lipko założyli go na przełomie 1969 i 1970 roku. Ale 40-lecie zespołu wyznaczyli sobie na przyszły rok, czyli w rocznicę nagrania "Snu o dolinie". Ta właśnie piosenka dała im popularność.

Budka Suflera >>> Niedzielne rozmowy z członkami zespołu

Piosenki nagrywają w studiu Polskiego Radia Lublin. Uważają, że jest to wspaniałe studio o wspaniałej akustyce. Może dlatego, że ściany ma wyłożone milionami zapałek.

Ameryka towarzyszyła zespołowi podczas całej jego artystycznej kariery. Budka Suflera zagrała w Carnegie Hall. - Myśmy załapali się jeszcze na Amerykę końca lat 80-tych i początku lat 90-tych, czyli tę Amerykę z naszych snów - mówi. Jego zdaniem, teraz to już jest zupełnie inny kraj. Przyznaje to również Tomasz Zaliszewski.

Zespół jednego czego żałuje, to że nie było mu dane spóbować zrobić międzynarodową karierę. Byli popularni w ówczesnej NRD i RFN, gdzie Krzysztof Cugowski śpiewał po niemiecku, choć nie znał tego języka. Ale na tym ich popularność się kończyła.

W byłym Związku Radzieckim też koncertowali. Byli tam traktowani, jak w Polsce zespół brytyjski i witani entuzjastycznie. Koncertowali w różnych miastach, nawet takich zamkniętych dla cudzoziemców. Nie żałują tych tras koncertowych. - Dobrze, że mieliśmy taką okazję tam pojechać - mówią członkowie Budki Suflera.

W cyklu radiowej Jedynki "Bez tajemnic" w kilkunastu fragmentach przez całą sobotę (co godzinę od 11.55 do 20.55) i niedzielę (od 10.55 do 20.55) prezentujemy wywiady z najwżniejszymi artystami polskich scen.

W pierwszej odsłonie zaprezentował się włoski piosenkarz Drupi.

4 i 5 października spotykamy się z Krzysztofem Cugowskim, Romuladem Lipko i Tomasz Zaliszewskim z Budki Suflera. Ich muzyka będzie nam też towarzyszyć przez cały weekend w radiowej Jedynce.

Na weekend z Budką Suflera w cyklu "Bez tajemnic" zaprasza Paweł Sztompke.

tj

Zobacz więcej na temat: Budka Suflera MUZYKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Cugowski: wielki sukces artystyczny nie przełożył się pieniądze

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2013 15:09
Pierwsza płyta Budki Suflera rozeszła się jak świeże bułeczki. Choć zespól wiele na niej nie zarobił. Takie to były czasy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska w Unii Europejskiej. Budka Suflera w Opolu

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2013 10:44
W 2004 roku premierem był Leszek Miller, po raz pierwszy obchodziliśmy Święto Flagi, a 1 maja Polska weszła do Unii Europejskiej .
rozwiń zwiń

Czytaj także

Drupi: gdy nikt nie będzie chciał mnie słuchać, to będę śpiewał przy goleniu

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2013 12:40
- Muzyka nie jest biznesem, lecz radością. Jest częścią mojego życia i nie wyobrażam sobie, żebym mógł bez niej funkcjonować - powiedział w radiowej Jedynce włoski piosenkarz Giampiero Anelli, Drupi.
rozwiń zwiń