Andrzej Sikorowski: ostrożnie podchodzę do słowa przyjaźń

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2013 19:43
- Jest wyświechtane. Zbyt łatwo mówimy "najlepszy przyjaciel" - przyznał w kolejnym odcinku radiowej Jedynki "Bez Tajemnic” kompozytor, autor tekstów i piosenkarz Andrzej Sikorowski.
Audio
  • Andrzej Sikorowski o swojej przyjaźni z Grzegorzem Turnauem (Jedynka/Bez Tajemnic)
  • Andrzej Sikorowski o znajomości z Andrzejem Zauchą (Jedynką/Bez Tajemnic)
  • Andrzej Sikorowski o swojej córce Mai (Jedynka/Bez Tajemnic)
  • Andrzej Sikorowski o swoich piosenkach dla Maryli Rodowicz (Jedynka/Bez Tajemnic)
  • Andrzej Sikorowski o znajomości z Anną Dymną (Jedynka/Bez Tajemnic)
Andrzej Sikorowski i Grzegorz Turnau podczas benefisu aktora i reżysera Jerzego Stuhra
Andrzej Sikorowski i Grzegorz Turnau podczas benefisu aktora i reżysera Jerzego StuhraFoto: PAP/Archiwum/Grzegorz Jakubowski

Artysta tłumaczył, że przyjaźń nakłada poważne obowiązki na tego, który ma być przyjacielem. - Jeżeli ktoś określa mnie mianem swojego przyjaciela, to zdaję sobie sprawę, że muszę być gotowy w każdej chwili, żeby się z tej przyjaźni wywiązać. Czasami jest to trudne - podkreślił Sikorowski.

Niewątpliwie przyjacielem Andrzeja Sikorowskiego jest Grzegorz Turnau. - Zobaczyłem go pierwszy raz na festiwalu studenckim, którego byłem jurorem. Dając mu pierwszą nagrodę, przyłożyłem rękę do jego dalszej kariery - podkreślił Sikorowski. Panowie spotykają się do dzisiaj nie tylko przy okazjach towarzyskich. Występują również we wspólnym programie "Pasjans na dwóch".

Sikorowski wyjaśnił w rozmowie z Pawłem Sztompke, że jego spotkania z ludźmi estrady związane są ze wspólnym sposobem patrzenia na świat. - Nie zbliża nas ukochanie bycia przed mikrofonem. Po prostu lubimy ze sobą rozmawiać. Mamy podobne poglądy polityczne, lubimy podobne filmy, słuchamy podobnej muzyki - powiedział Sikorowski.

Andrzej Sikorowski, Beata Kozidrak, Budka Suflera, Anita Lipnicka >>> Bohaterowie cyklu "Bez Tajemnic"

W cyklu radiowej Jedynki "Bez tajemnic" w kilkunastu fragmentach przez całą sobotę (co godzinę od 11.55 do 20.55) i niedzielę (od 10.55 do 20.55) prezentujemy wywiady z najważniejszymi artystami polskich scen.

Z Andrzejem Sikorowskim rozmawiał Paweł Sztompke.

tj

Czytaj także

Anita Lipnicka: miałam dość śpiewania "Wszystko się może zdarzyć"

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2013 08:00
O spotkaniu z Johnem Porterem oraz swojej solowej karierze mówi Anita Lipnicka w kolejnych odcinkach cyklu radiowej Jedynki pt. "Bez tajemnic".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Beata Kozidrak: moją pierwszą miłością był balet

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2013 15:29
- Przez sześć lat chodziłam do ogniska baletowego, gdzie nie tylko uczyłam się rytmiki, ale również stwierdzono, że mam słuch absolutny. Wówczas widziałam siebie na scenie wyłącznie w baletkach - mówiła w Jedynce Beata Kozidrak, bohaterka cyklu "Bez tajemnic".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Beata Kozidrak: Bajm zaczyna grać całkowicie inną muzykę

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2013 21:36
Na przełomie lat 70. i 80. to całkowita muzyczna metamorfoza Bajmu. Zamiast repertuaru utrzymanego w harcersko-turystycznej czy studenckiej stylistyce zespół zaczyna grać ostrą muzykę rockową. Beata Kozidrak, bohaterka cyklu "Bez tajemnic" wyjaśnia, jak do tego doszło.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Sikorowski i jego dwie ojczyzny

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2013 12:00
Mam kilka ukochanych miejsc na świecie - Kraków, Zakopane i Grecja. Andrzej Sikorowski w cyklu "Bez tajemnic" zdradza jakie miejsca lubi i jakie piosenki ceni. Tłumaczy się też z piosenki "Nie przenoście nam stolicy do Krakowa".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Sikorowski: naszymi losami rządzi przypadek

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2013 21:05
- Nie jesteśmy w stanie przewidzieć tego, co będzie. Na tym też polega urok życia - powiedział w kolejnym odcinku cyklu radiowej Jedynki "Bez tajemnic" Andrzej Sikorowski, lider grupy Pod Budą.
rozwiń zwiń