X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prońko: przy piosence "Małe tęsknoty" wszystkim opadła szczęka

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2013 20:00
Piosenkarka współpracuje z największymi autorami i kompozytorami polskiej sceny muzycznej. Jej największe przeboje nie raz powstawały w atmosferze twórczych tarć i okolicznościach, które - już jako anegdoty - Krystyna Prońko opowiedziała słuchaczom radiowej Jedynki.
Audio
  • Krystyna Prońko o powstawaniu piosenki "Niech moje serce kołysze Ciebie do snu" (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Krystyna Prońko o piosence, przy której wszystkim opadła szczęka (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Krystyna Prońko o utworze, którego potencjału nie wyczuła (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Krystyna Prońko o swojej najzdolniejszej studentce (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Krystyna Prońko o współpracy z pewnym Anglikiem zaintrygowanym historią Polski (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Krystyna Prońko o śpiewaniu w duetach i tercetach (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Krystyna Prońko o piosence szkolnego bandu (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Krystyna Prońko o współpracy z Leonardem Kaczanowskim (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Krystyna Prońko o osobnym duecie z Januszem Panasewiczem (Bez tajemnic/Jedynka)
  • Krystyna Prońko o zwykłym szarym człowieku (Bez tajemnic/Jedynka)
Krystyna Prońko
Krystyna ProńkoFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

"Jesteś lekiem na całe zło" i "Modlitwa o miłość prawdziwą" to utwory, które Marii Szabłowskiej przychodzą na myśl od razu, gdy słyszy nazwisko Krystyny Prońko. Z powstawaniem pierwszego z utworów wiąże się sytuacja, która stała się dla piosenkarki wskazówką na dalsze lata. - Gdy zaśpiewałam "Jesteś lekiem" po raz pierwszy zupełnie nie wyczułam potencjału tej piosenki. Potem wielokrotnie sprawdzało się, że gdy utwór mi się nie podoba, to coś w nim jest - mówiła w cyklu "Bez tajemnic".

Weekend z gwiazdą: Krystyna Prońko cz. 1 >>>

Weekend z gwiazdą: Krystyna Prońko cz. 2 >>>

Krystyna Prońko bardzo chętnie nagrywa w duetach, a nawet tercetach z innymi wokalistami. Nagrodzony w Opolu "Czekając na wyrok" wyśpiewała z Piotrem Szulcem i Majką Jeżowską - swoją... najzdolniejszą studentką, a z Leonardem Kaczanowskim nagrała "W cieniu dobrego drzewa". - Natomiast duet z Januszem Panasewiczem jest chyba jedynym, który nie był nagrywany jednocześnie, przez co był problem z dopasowaniem tonacji. Ostatecznie wyszedł bardzo fajny numer - powiedziała Krystyna Prońko.

Weekend z gwiazdą: Beata Kozidrak, Jacek Cygan, Drupi >>

Utwory Krystyny Prońko do nabycia na sklep.polskieradio.pl >>>

O które piosenki najczęściej prosi publiczność na koncertach Krystyny Prońko? Za co została wyrzucona z pracy i co jej dało doświadczenie nauczycielskie? Zapraszamy do wysłuchania wszystkich odcinków cyklu.

W cyklu radiowej Jedynki "Bez tajemnic" w kilkunastu fragmentach przez całą sobotę (co godzinę od 11.55 do 20.55) i niedzielę (od 10.55 do 20.55) prezentujemy wywiady z najważniejszymi artystami polskich scen.

(asz)

Komentarze2
aby dodać komentarz
Sortuj: od najnowszegood najstarszego
casial2015-01-17 22:56 Zgłoś
Bez żadnego sofistykowania! Pamiętam "Kolędę Nockę", wystawianą w teatrze muzycznym w Gdyni, w 1980 roku. To była ekspozycja niebywale naładowana emocją, ale skierowana do bardzo świadomego rzeczywistości odbiorcy. W owym czasie, dzięki bardzo wysokiemu poziomowi świadomości społecznej, sztuka ta prowokowała do spontanicznych reakcji widowni. i takie miały miejsce! Ponadto, dla widzów obeznanych z marksistowsko-leninowską "teorią państwa", była ta sztuka niepowtarzalną okazją do zweryfikowania się wobec zaistniałej rzeczywistości. Była to szczególna okazja do utwierdzenia się w przekonaniu, że to co nadchodzi, nadchodzi w pełni świadomości najbardziej wartościowej części społeczeństwa, jako coś co od dawna jest oczekiwane! Jakżeż nędznie, w porównaniu z "Kolędą Nocką" prezentował się benefis na rzecz p. Łukasza Górnickiego w tym miejscu (uczestnictwo przypadkowe). Na pytanie zadane przez p. Rakowskiego: Podobało się?, odpowiedź była: podobało się (głośno), pal was diabli (w myślach)!
Anna1012013-11-13 14:23 Zgłoś
A i teraz Pani Krystyna ma cudowny repertuar. W sercu noszę jej jedną z najnowszych piosenek pt. "Wpadłam tu" (do muzyki własnej i słów Jerzego A. Masłowskiego)

Czytaj także

Krystyna Prońko: mogłabym zamieszkać w Opolu, ale...

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2013 16:41
- Jest pewien problem. Jeździmy po całej Polsce i świecie, a to nie jest centralne miejsce. Z Łodzi jest najbliżej - śmieje się w Muzycznej Jedynce piosenkarka Krystyna Prońko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdy cała Polska śpiewała "Mamy po 20 lat"

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2013 15:55
W 1987 roku marzyliśmy o kapitalizmie, a muzyczną jaskółką, która go zapowiadała był pierwszy w Polsce koncert Johnny’ego Casha. Natomiast na festiwalu w Opolu królowała Halina Benedyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opolski bilans Krystyny Prońko: pasmo sukcesów i rozbita głowa

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2013 15:43
Festiwal w Opolu to dla Krystyny Prońko pasmo wielkich sukcesów. Czasem były one jednak okupione poważnymi kontuzjami, o czym artystka wspominała - nie bez rozbawienia - w kolejnej odsłonie Jedynkowego cyklu "Bez tajemnic". Podczas licznych występów na tamtejszej scenie artystce przytrafiło się jednak również kilka niespodziewanych
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prońko: nie sądziliśmy, że "Kolęda Nocka" to będzie spektakl przełomowy

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2013 10:50
- To było mocne przedstawienie. Zdawaliśmy sobie sprawę z treści i pewnie każdy miał obawy, ale głośno ich nikt nie artykułował. Ja miałam świadomość, że to może być koniec mojej pracy - opowiada Krystyna Prońko w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń