X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zbigniew Wodecki: zacząłem od Bacha, bo...

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2013 15:07
- Żeby odnieść sukces trzeba się związać z porządnym z nazwiskiem. Tak właśnie powstała piosenka "Zacznij od Bacha" - powiedział bohater kolejnego cyklu radiowej Jedynki "Bez tajemnic", kompozytor i instrumentalista Zbigniew Wodecki.
Audio
  • Zbigniew Wodecki o muzyce Jana Sebastiana (Jedynka/Bez Tajemnic)
  • Zbigniew Wodecki o swoich muzycznych koligacjach (Jedynka/Bez Tajemnic)
  • Zbigniew Wodecki o współczesnej muzyce rozrywkowej (Jedynka/Bez Tajemnic)
  • Zbigniew Wodecki o swojej miłości do Krakowa (Jedynka/Bez Tajemnic)
Zbigniew Wodecki jest m.in. wirtuozem skrzypiec
Zbigniew Wodecki jest m.in. wirtuozem skrzypiecFoto: PAP/Archiwum/Jarosław Sender

Rzeczywiście Zbigniew Wodecki jest jedną z niewielu osób w świecie muzyki rozrywkowej, która może powiedzieć, że zaczęła od Bacha. Piosenka pt. "Zacznij od Bacha" jest jednym z jego pierwszych i największych przebojów.

- Zacząłem od gam. Bach chyba też zaczynał o gam i grania na pustych strunach, chociaż był organistą. Miał o tyle łatwiej, że nie grał na skrzypcach. Nie zmienia to faktu, że był i jest geniuszem - powiedział Wodecki w rozmowie z Pawłem Sztompke.

Odwiedź kanał muzyczny Polskiego Radia na YouTube >>>

Piosenkarz podkreślił, że klasę skrzypka i instrumentalisty można ocenić słuchając właśnie kompozycji Jana Sebastiana Bacha. - Nie tych, które są efektowne i szybkie jak koncert Paganiniego - wyjaśnił.

Edyta Bartosiewicz, Krystyna Prońko, Beata Kozidrak, Budka Suflera, Anita Lipnicka >>> Posłuchaj rozmów z poprzednimi bohaterami cyklu "Bez Tajmnic"

Wodecki nie zgodził się jednak z opinią, że muzyka rozrywkowa jest łatwiejsza od klasycznej. - Trzeba odpuścić sobie chęć popisywania się i brylowania, żeby nie była efekciarska tylko efektowna - powiedział. Jego zdaniem bardzo łatwo jest wprowadzić publiczność w błąd, bo ten sam utwór można równie łatwo zagrać w stanie upojenia alkoholowego o godzinie trzeciej nad ranem. - Dlatego zacząłem od Bacha - podsumował Wodecki.

Wywiad ze Zbigniewem Wodeckim prezentujemy w cyklu radiowej Jedynki "Bez tajemnic" w kilkunastu fragmentach przez całą sobotę (co godzinę od 11.55 do 20.55) i niedzielę (od 10.55 do 20.55). Każdą część opowieści ilustrują największe przeboje artysty.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zbigniew Wodecki: nie chciałem nagrać Pszczółki Mai

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2013 20:54
- Pyknąłem to, ale nie wiedzieliśmy, że to będzie aż 116 odcinków. Zostałem na długie lata pszczołą przypadkiem. Pociągnęła mnie na tych swoich skrzydełkach, pracowite stworzenie - opowiadał w Jedynce Zbigniew Wodecki.
rozwiń zwiń