X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nawet po latach warto wyjaśnić losy zaginionych krewnych

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2014 17:36
Choć od zakończenia II wojny światowej minęło już ponad 68 lat to cały czas bliscy poszukują osób zaginionych podczas wojennej zawieruchy. Są to zarówno żołnierze, jak też i cywile. Janusz Weiss sprawdza w PCK, czy jest jeszcze sens szukania swoich krewnych.
Audio
  • Nawet po latach warto wyjaśnić losy zaginionych krewnych (Wszystko, co chciałbyś wiedzieć.../Jedynka)
Nawet po latach warto wyjaśnić losy zaginionych krewnych
Foto: Glow Images/East News

Katarzyna Kubicius z Polskiego Czerwonego Krzyża twierdzi, że nadal warto szukać osób zaginionych. - Cały czas napływają nowe informacje - mówiła Januszowi Weissowi. Ostatnie dokumenty, jakie PCK dostał od Rosji, to były listy katyńskie na początku lat 90-tych. Ale nieprzerwanie napływają informacje dotyczące pojedynczych osób. Poza tym, jeżeli już ktoś poszukiwał osoby bliskiej 20 czy 30 lat temu, to od tego czasu mogły pojawić się nowe informacje.

Poszukiwania często są trudne i żmudne. Katarzyna Kubicius poinformowała, że w latach 1939-1945 w Warszawie zostało zniszczone przez Niemców i to prawdopodobnie nieprzypadkowo całe archiwum. Ale PCK współpracuje też ze stowarzyszeniami Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca w innych państwach i jest w stanie szukać informacji w ich archiwach.
Na stronie internetowej PCK są dostępne wszelkie informacje dotyczące druków i procedur. A nadal wiele osób poszukuje bliskich. Wiele rodzin z Rosji i Niemiec stara się wyjaśnić losy ich bliskich. - Chcą wiedzieć np., gdzie dokładnie zostało pochowane ciało ich krewnego, który służył w armii radzieckiej czy niemieckiej - mówiła w radiowej Jedynce.

Janusz Weiss sprawdza. Wcześniejsze audycje >>>

Audycja "Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać" towarzyszy słuchaczom Jedynki codziennie od poniedziałku do piątku. O godz. 8.40 Janusz Weiss przedstawia temat, którym tego dnia będzie się zajmował, o godz. 12.50 oraz 14.10 relacjonuje postępy poszukiwań, a w głównym wydaniu audycji o godz. 16.30 podsumowuje całodzienne działania, rozmawia z ekspertami i przedstawia wnioski.

Z pytaniami do redaktora Janusza Weissa można dzwonić pod nr tel: 22 645 21 55. Można też pisać na adres: weiss@polskieradio.pl .

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zderzenie z dzikim zwierzęciem. Jest szansa na odszkodowanie

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2014 19:11
Zdarza się i to wcale nie tak rzadko, że na drogę przed samochodem wyskoczy dzikie zwierzę i - niestety - dochodzi do kolizji. Janusz Weiss sprawdził, kto w takim przypadku odpowiada za uszkodzone auto.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czym punkt procentowy różni się od procentu? Janusz Weiss na tropie

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2014 18:48
W audycji "Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać" Janusz Weiss stanął przed ekonomiczno-matematycznym wyzwaniem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dokument dokumentowi nie równy. Ślub obcokrajowca w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2014 10:47
Czy dokument wydany w polskim urzędzie stanu cywilnego może nie być honorowany na terytorium RP? O tym w kolejnej audycji Janusza Weissa z cyklu "Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać"
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mieszkańcy ukarani za inicjatywę, czyli szczytne apele kontra życie

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2014 18:28
Kontakty na styku obywatel-władza nigdy nie były łatwe. Urzędnicy zazwyczaj jeśli nie muszą, to nie idą obywatelowi na rękę. I choć najwyższe władze apelują o rozwój inicjatyw obywatelskich, to administracja lokalna patrzy na takie inicjatywy raczej niechętnie, albo wręcz wrogo.
rozwiń zwiń