X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Infolinia chce Cię nagrywać, nie dając wyboru? Ty też nie daj jej wyboru

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2014 18:16
- Co do zasady konsument powinien mieć kilka możliwości kontaktu z przedsiębiorcą. Telefon w wielu przypadkach jest dodatkową formą. Jeżeli konsument nie zgadza się na nagranie, wówczas może skorzystać z e-maila albo wizyty w placówce - mówiła w Jedynce rzecznik Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Audio
  • Rozmowy nagrywane. A co jeśli sobie tego nie życzymy? (Wszystko, co chciałbyś wiedzieć.../Jedynka)
Infolinia chce Cię nagrywać, nie dając wyboru? Ty też nie daj jej wyboru
Foto: Glow Images/East News

Słuchacz skarży się, że na licznych infoliniach nic nie można załatwić bez nagrywania rozmowy. Komunikat, który często słyszy w słuchawce, brzmi: "Pragnę poinformować, że mając na uwadze Państwa bezpieczeństwo, rozmowy są nagrywane. Jeżeli nie akceptują Państwo tego, prosimy o rozłączenie". Słuchacz nagrywany być nie chce i pyta, co w związku z tym ma robić?

Praktyczną radę w tej kwestii Janusz Weiss zdobył, dzwoniąc do UOKiK. - Biorąc pod uwagę jak konkurencyjny jest rynek usług świadczonych przez telefon, być może wyjściem dla konsumentów jest zrezygnowanie z takiego przedsiębiorcy, który nie daje wyboru dla nagrywania - tłumaczyła Małgorzata Cieloch, rzecznik instytucji.

UOKiK nie ma żadnych prawnych środków, którymi mógłby zmusić podmioty gospodarcze, by proponowały konsumentom alternatywne kanały kontaktu. Janusz Weiss sprawdził więc, jakie kompetencje w tej kwestii ma Główny Inspektor Danych Osobowych.

Janusz Weiss sprawdza. Wcześniejsze audycje >>>

- Z punktu widzenia ustawy o ochronie danych osobowych najistotniejsze jest, że jesteśmy informowani, że ktoś pozyskuje dane osobowe, czyli je przetwarza. Osoba, która dzwoni w imieniu firmy czy instytucji musi się przedstawić i wyjaśnić, w jakim celu nasze dane będą przetwarzane. Drugi istotny element to zakres danych, które musimy przekazać. Za każdym razem musimy się zastanowić, czy ten zakres jest adekwatny do sprawy, w której kontaktujemy się z daną firmą czy instytucją - tłumaczyła Małgorzata Kałużyńska-Jasak, rzecznik GIODO.

Audycja "Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać" towarzyszy słuchaczom Jedynki codziennie od poniedziałku do piątku. O godz. 8.40 Janusz Weiss przedstawia temat, którym tego dnia będzie się zajmował, o godz. 12.50 oraz 14.10 relacjonuje postępy poszukiwań, a w głównym wydaniu audycji o godz. 16.30 podsumowuje całodzienne działania, rozmawia z ekspertami i przedstawia wnioski.

pg/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Z kserokopią do urzędu? Lepiej mieć oryginalny dokument

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2014 22:08
- Motoryzacja jest dziedziną której urzędnicy bardzo dokładnie się przyglądają. Występuje w niej podniesiony poziom ryzyka - powiedział sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bobry zalewają pola uprawne rolnikom. Co można zrobić?

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2014 14:43
Jak dowiedział się Janusz Weiss, póki co rolnicy mogą starać się o odszkodowanie i prosić o zezwolenie na zniszczenie tamy. Na przepisy, które uregulują tę kwestię jeszcze muszą poczekać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cały świat biega w lewo. Ale dlaczego?

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2014 17:54
Podczas zmagań lekkoatletycznych biegacze biegają w kierunku odwrotnym do ruchu wskazówek zegara. Janusza Weissa zainteresowało, dlaczego tak się dzieje. W tym kierunku jeżdżą także żużlowcy, łyżwiarze i galopują konie.
rozwiń zwiń