X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co stało się po wojnie z rzeczną Flotyllą Pińską?

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2014 21:00
W czasie I i II wojny światowej na polskich rzekach walczyły oddziały Flotylli Rzecznej Marynarki Wojennej. Janusz Weiss sprawdził, co stało się z tą formacją i czy dziś polska armia dysponuje flotą rzeczną.
Audio
  • Janusz Weiss pyta o historię Floty Pińskiej (Wszystko co chciałbyś wiedzie.../Jedynka)
Flotylla rzeczna w Pińsku
Flotylla rzeczna w PińskuFoto: Wikimedia/domena publiczna/Belissarius

Jak wyjaśnił Tomasz Miegoń z Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, podczas II wojny światowej dzielnie poczynał sobie oddział wydzielony floty na Wiśle. - Sama Flotylla Pińska w drugiej połowie września ze względu na rekordowo niski stan wody na Pinie nie mogła się przebazować i większość jednostek uległa samozatopieniu - tłumaczył.

Zobacz serwis specjalny o II wojnie światowej >>>

Część zatopionych jednostek wydobyli Rosjanie po zajęciu tych terenów. W przypadku pozostałych zatopionych okrętów, w latach 70. w ramach czynu społecznego wycięto wszystko, co wystawało ponad lustro wody i przekazano na złom.

Jakie były dokonania Floty Pińskiej i czy dziś polska armia ma jednostki rzeczne? Posłuchaj całej audycji.

Janusz Weiss sprawdza. Wcześniejsze audycje >>>

Audycja "Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać" towarzyszy słuchaczom radiowej Jedynki codziennie od poniedziałku do piątku. O godz. 8.40 Janusz Weiss przedstawia temat, którym tego dnia będzie się zajmował, o godz. 12.50 oraz 14.10 relacjonuje postępy poszukiwań, a w głównym wydaniu audycji o godz. 16.30 podsumowuje całodzienne działania, rozmawia z ekspertami i przedstawia wnioski.

Z pytaniami do redaktora Janusza Weissa można dzwonić pod nr tel: 22 645 21 55. Można też pisać na adres: weiss@polskieradio.pl.

bk/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polską armię ochraniają cywile. Ale są wyjątki

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2013 13:35
- Dziś zdecydowana większość jednostek i obiektów wojskowych jest chroniona przez cywili. Albo przez Specjalistyczne Uzbrojone Formacje Obronne (SUFO) albo przez oddziały wart cywilnych - mówił w Jedynce gen. Bogusław Pacek z Akademii Obrony Narodowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Byłeś żołnierzem służby zasadniczej? Twoja emerytura na tym nie ucierpi

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2013 13:04
- Służba zasadnicza była okresem składkowym i składki z tego tytułu były zawsze przekazywane do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - mówiła w Jedynce Anita Rzepecka z Departamentu Spraw Socjalnych Ministerstwa Obrony Narodowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Audycje Polskiego Radia na stulecie wybuchu I wojny światowej

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2014 11:50
28 lipca mija dokładnie sto lat od wybuchu jednego z najtragiczniejszych konfliktów w dziejach ludzkości. Wszystkie Programy Polskiego Radia przygotowały specjalne audycje poświęcone I wojnie światowej i jej ofiarom.
rozwiń zwiń