Cenne przedmioty z przeszłości. Lepiej sprzedać czy oddać?

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2014 02:00
Słuchaczka Jedynki z okolic Tarnopola posiada narzędzia rolnicze z 1935 roku. Zastanawia się, czy istnieje możliwość umieszczenia ich w lokalnym muzeum. Tej sprawie przyjrzał się Janusz Weiss.
Audio
  • Posiadasz cenne zbiory? Oto, co możesz z nimi zrobić! (Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać/ Jedynka)
Stare znaczki mogą okazać się bezcenne
Stare znaczki mogą okazać się bezcenneFoto: Glow Images/East News

Janina Sikorska, dyrektor Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu jest bardzo zainteresowana przedmiotami i, jak podkreśla, jej placówka ma je gdzie eksponować. - Nasza siedziba znajduje się w centrum Inowrocławia, miasta uzdrowiskowego. Mamy też 3 tys. metrów ogrodu - opowiada szefowa muzeum. Jak dodaje, najbardziej zainteresował ją wóz drabiniasty.

Kolejna ze słuchaczek zgłosiła się do Janusza Weissa w związku z pokaźną kolekcją znaczków podziemnej Solidarności z okresu stanu wojennego. Chciałaby znać ich wartość, ale okazało się, że może ją ocenić specjalista dopiero, gdy zobaczy konkretne okazy. Ich cena może się bowiem wahać - od bardzo wysokiej po wartość makulatury.

Z pytaniami do Janusza Weissa można dzwonić pod nr tel: 22 645 21 55. Można też pisać na adres: weiss@polskieradio.pl.

**********

Tytuł audycji: Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać

Prowadził: Janusz Weiss

Goście: Janina Sikorska, dyrektor Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu oraz pracownik sklepu filatelistycznego

Data emisji: 5.12.2014
Godzina emisji: 17.30

(sm/asz)

Czytaj także

Tajemnice Wrocławia pod lupą. Schrony, bunkry i podziemne kolejki

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2014 03:00
Słuchacz Jedynki zgłosił się do Janusza Weissa z intrygującym pytaniem. Czy to prawda, że pod Stadionem Olimpijskim we Wrocławiu znajdują się ogromne magazyny i schrony oraz czy istnieje podziemna linia kolejowa łącząca Wrocław z Zamkiem Książ?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pobocze a interes rolnika. Niebezpieczeństwo czyhające na skraju drogi

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2014 02:00
Czy rolnik ma prawo zaorać pole do linii asfaltu, nie pozostawiając pasa bezpieczeństwa dla kierowców? Co na to polskie prawo? Odpowiedzi na te pytania szukał Janusz Weiss.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kłopoty z ogrodzeniem pastwiska. Jakich zasad należy przestrzegać?

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2014 03:30
Nadzór budowlany nakazał słuchaczowi rozebranie ogrodzenia wokół pastwiska. - Ogrodzenie musi spełniać warunki techniczne - mówi specjalistka. Jakie?
rozwiń zwiń