Przy granicy z Ukrainą nie wolno łowić nocą

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2014 19:44
- Jest to spowodowane umowami międzynarodowymi między Polską a Ukrainą. Chodzi o bezpieczeństwo. Noc to pora aktywności przemytników - mówi funkcjonariusz Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.
Audio
  • Przy granicy z Ukrainą nie wolno łowić nocą (Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i.../Jedynka)
Przy granicy z Ukrainą nie wolno łowić nocą
Foto: Glow Images/East News

Red. Janusz Weiss zajął się sprawą po telefonie słuchacza, który jest wędkarzem. Skarżył się on, że Straż Graniczna wspierana przez wojewodę lubelskiego nie pozwala wędkować w nocy na Bugu. Jak się okazało, na mocy rozporządzenia wojewody lubelskiego z 2013 r. długość pasa drogi granicznej objętej zakazem przebywania wynosi 85 km, w tym granicy rzecznej 17 km.

Z pytaniami do Janusza Weissa można dzwonić pod nr tel: 22 645 21 55 . Można też pisać na adres: weiss@polskieradio.pl .

***

Tytuł audycji: "Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać"
Prowadził: Janusz Weiss

Goście: funkcjonariusz Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, wiceprezes zarządu okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Chełmie, Wojciech Wilk (wojewoda lubelski)

Data emisji: 16.12.2014
Godzina emisji: 17.30

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Brud, smród i hałas. Kiedy znikną zsypy w blokach?

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2014 01:00
Kiedy zostaną zlikwidowane zsypy w blokach? - Zgodnie z dyrektywą unijną następuje segregacja śmieci i zsypy już w ogóle nie powinny być czynne - mówi słuchacz Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spór o radiestezję. Różdżka prawdę ci powie?

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2014 21:39
UNESCO uznało i wpisało radiestezję do rejestru nauk. Współcześni naukowcy są jednak sceptyczni, co nie przeszkadza Polakom korzystać z usług specjalisty od cieków wodnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak zdobyć zaświadczenie pracy z zakładu, który nie istnieje?

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2014 04:00
Co można zrobić, jeśli funkcjonujący w PRL zakład pracy został zlikwidowany, a obecnie potrzebujemy zaświadczenia, by uzyskać emeryturę?
rozwiń zwiń