Janusz Weiss pokazuje absurdy biurokracji

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2015 17:50
Mieszkańcy wsi przeciętej nitką autostrady nie mogą doczekać się, kiedy nie będę musieli nadkładać kilkudziesięciu kilometrów, aby odwiedzić sąsiada.
Audio
  • Janusz Weiss sprawdza, dlaczego nie został udostępniony wiadukt nad A1, który stoi gotowy od lata 2014 (Wszystko, co chciałbyś wiedzieć.../Jedynka)
Wiadukt nad autostradą A1
Wiadukt nad autostradą A1Foto: Wikipedia CC1.2/ Prochaine

Autostrada A1 przecięła na pół wieś Kaszewy Dworne w okolicach Kutna. Żeby mieszkańcy mogli jeździć na drugą stronę miejscowości i dojechać do pól wybudowano im wiadukt. Przeprawa była gotowa w lecie ubiegłego roku i od tamtego czasu stoi zamknięta, a przejazd uniemożliwiają betonowe zapory.
Janusz Weiss dowiedział się w urzędzie gminy, że najprawdopodobniej wiadukt zostanie otwarty z końcem marca. Z kolei w oddziale łódzkim Głównej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformowano, że zastrzeżenia miał nadzór budowlany, który nie dopuścił wiaduktu do użytku. Ponieważ GDDKiA uważa, że zastrzeżenia są niesłuszne odwołała się do Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.
Jak długo jeszcze mieszkańcy, aby pojechać na drugą stronę wsi, będą musieli nadkładać drogi? Czy prognozy wójta są realne? Janusz Weiss sprawdzał, jakiego rodzaju zastrzeżenia do budowli miał nadzór budowlany i jakie są szanse na szybkie zakończenie sprawy.

Na audycję "Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać" zapraszamy od poniedziałku do piątku do radiowej Jedynki. O godz. 8.40 Janusz Weiss przedstawi temat, a o godz. 17.30 podsumuje całodzienne działania, porozmawia z ekspertami i zaprezentuje wnioski.

Z pytaniami do Janusza Weissa można dzwonić pod nr tel: 22 645 21 55. Można też pisać na adres: weiss@polskieradio.pl.

***

Tytuł audycji: Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać

Prowadził: Janusz Weiss

Goście: Tomasz Jakubowski (wójt gminny Krzyżanów), urzędnik Zalewski (GDDKiA, oddział w Łodzi), Renata Ochman (rzeczniczka Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego)

Data emisji: 9.03.2015

Godzina emisji: 17.30

(ag/asz)

Czytaj także

Nocą nad morze przejazd autostradą ma być tańszy

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2015 08:33
Resort infrastruktury ma pomysł na rozładowanie weekendowych korków na autostradzie prowadzącej do Gdańska - donosi "Puls Biznesu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przetarg na budowę odcinka A1 Woźniki-Pyrzowice: 11 ofert

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2015 14:24
Jedenaście ofert wpłynęło w przetargu GDDKiA na budowę 15-kilometrowego odcinka autostrady A1 między Woźnikami, a Pyrzowicami w woj. śląskim. Najtańszą z nich złożyło konsorcjum spółek z grupy Strabag - opiewa na 609,5 mln zł brutto.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Problem z wyrejestrowaniem przyczepy kempingowej

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2015 03:00
Słuchacz Jedynki chciałby czasowo wyrejestrować przyczepę kempingową, jednak, jak się okazuje, nie jest to łatwe. Sprawę pomógł mu wyjaśnić Janusz Weiss.
rozwiń zwiń