X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Leki na choroby rzadkie refundowane, ale nie dla wszystkich

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2015 01:44
Z tym problemem boryka się w Polsce kilkadziesiąt osób. Od czego zależy czy dany lek na chorobę rzadką będzie refundowany, wyjaśniał Janusz Weiss.
Audio
  • Jakie leki sieroce są refundowane i dlaczego nie wszyscy pacjenci mają na to szansę? (Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać/ Jedynka)
- W Polsce jest przestrzeń do refundacji i my bardzo chcemy refundować leki skuteczne dla wszystkich chorych, którzy ich potrzebują. Zapraszamy producentów do współpracy - mówi Igor Radziewicz-Winnicki
- W Polsce jest przestrzeń do refundacji i my bardzo chcemy refundować leki skuteczne dla wszystkich chorych, którzy ich potrzebują. Zapraszamy producentów do współpracy - mówi Igor Radziewicz-WinnickiFoto: zdjęcie ilustracyjne/Pixabay/domena publiczna

- Co do zasady, chcemy refundować leki sieroce, bo są potrzebne pacjentom. Problem polega jednak często na rejestracji leków - wyjaśnia wiceminister zdrowia Igor Radziewicz-Winnicki. Jak się okazuje, choć ministerstwo chce refundować te leki, ich producenci nie zawsze są zainteresowani współpracą z Ministerstwem Zdrowia.

W przypadku, o którym mówił słuchacz, pacjenci mają nierówny dostęp do tego samego leku z powodów prawno-historycznych. - Jeśli ktoś, przed wejściem w życie ustawy refundacyjnej, miał zgodę na refundację leku, to się ją kontynuuje. Z nowymi pacjentami jest inaczej - wyjaśnia minister i podaje, jakich chorób i leków ta sprawa dotyczy.

Z jakich powodów producenci niechętnie przystępują do procesu refundacyjnego? Posłuchaj.

Audycja "Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać" towarzyszy słuchaczom radiowej Jedynki codziennie od poniedziałku do piątku. O godz. 8.40 Janusz Weiss przedstawia temat, a o godz. 17.30 podsumowuje całodzienne działania, rozmawia z ekspertami i prezentuje wnioski.

Z pytaniami do Janusza Weissa można dzwonić pod nr tel: 22 645 21 55. Można też pisać na adres: weiss@polskieradio.pl.

***

Tytuł audycji: Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać

Prowadzi: Janusz Weiss

Gość: Igor Radziewicz-Winnicki (wiceminister zdrowia)

Data emisji: 29.04.2015

Godzina emisji: 17.30

sm/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekspert: choroby rzadkie są chorobami rodzin

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2015 09:52
Choroby rzadkie są problemem medycznym, ale także społecznym. Szacuje się, że zidentyfikowano od 5 do 8 tys. różnych chorób rzadkich. W Polsce ten problem dotyka około 2-2,5 mln osób.
rozwiń zwiń