Jak poradzić sobie z nieprzyjemnym sąsiadem?

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2015 19:00
Słuchacze radiowej Jedynki mieszkają 30 metrów od chlewni. Przeszkadza im nieprzyjemny zapach, ale nie wiedzą, co mogą zrobić w tej sprawie.
Audio
  • Janusz Weiss szuka odpowiedzi na pytanie, co można zrobić z nieprzyjemnym zapachem z sąsiedztwa (Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać/Jedynka)
Jak rozwiązać problem brzydkiego zapachu?
Jak rozwiązać problem brzydkiego zapachu?Foto: Glow Images/East News

Czy istnieją jakieś normy, które precyzują, w jakiej odległości od budynku mieszkalnego może się znajdować tego typu obiekt? Wiadomo, że nad tzw. ustawą odorową swego czasu pracowało Ministerstwo Środowiska.

- Stwierdziliśmy, że rozwiązanie problemu odoru na poziomie ustawowym jest z jednej strony bardzo trudno wykonalne, a z drugiej strony mogłoby być szkodliwe, przede wszystkim z tego względu, że kwestia uciążliwości zapachowej jest bardzo subiektywna - wyjaśniła Katarzyna Pliszczyńska z Ministerstwa Środowiska. Jednocześnie poradziła, co mogą zrobić osoby, które znalazły się w podobnej sytuacji, co słuchacze.

Piotr Lipke, powiatowy inspektor budowlany w Rypinie, przyznał, że w tej sprawie przeprowadzono kontrolę. W audycji podzielił się wnioskami z analizy tego przypadku.

***

Tytuł audycji: Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać

Prowadził: Janusz Weiss

Gość: Katarzyna Pliszczyńska (Ministerstwo Środowiska), Piotr Lipke (powiatowy inspektor budowlany w Rypinie)

Godzina emisji: 17.30

Data emisji: 11.06.2015

kk

Zobacz więcej na temat: Janusz Weiss zwierzęta

Czytaj także

Czy przedszkole można otworzyć wszędzie?

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2015 18:00
Do Janusza Weissa zgłosiła się ze swoim problemem słuchaczka radiowej Jedynki, na której osiedlu funkcjonuje przedszkole.
rozwiń zwiń