Szpaki zjadły owoce. Należy się odszkodowanie?

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2015 18:46
Słuchacz radiowej Jedynki nie może sobie poradzić ze szpakami, które powodują duże szkody w jego ogrodzie. Ze swoim problemem zgłosił się do Janusza Weissa.
Audio
  • Janusz Weiss szuka odpowiedzi na pytanie, jak poradzić sobie ze szpakami-szkodnikami (Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać/Jedynka)
Szpaki to wyjątkowe czyściochy
Szpaki to wyjątkowe czyściochyFoto: Jerzystrzelecki/Wikimedia Commons/CC

Mężczyzna zwrócił uwagę, że rolnicy otrzymują odszkodowania za zniszczone uprawy i zastanawia się, czy on również mógłby dostać jakąś rekompensatę za zjedzone czereśnie.

Przedstawiciel Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska poinformował, że państwo bierze na siebie odpowiedzialność za szkody wyrządzone przez rysie, wilki, żubry, bobry i niedźwiedzie. Przyznał jednak, że można próbować walczyć o odszkodowanie na drodze sądowej. Można też starać się o zezwolenie na płoszenie. Z nagrania audycji dowiesz się, gdzie należy złożyć wniosek w tej sprawie.

Czego boją się szpaki? Na to pytanie odpowiedziała w audycji Katarzyna Groblewska z Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.

***

Tytuł audycji: Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać

Prowadził: Janusz Weiss

Gość: Katarzyna Groblewska (Polskie Towarzystwo Ochrony Ptaków)

Godzina emisji: 17.30

Data emisji: 12.06.2015

kk

Zobacz więcej na temat: Janusz Weiss zwierzęta

Czytaj także

Jak poradzić sobie z nieprzyjemnym sąsiadem?

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2015 19:00
Słuchacze radiowej Jedynki mieszkają 30 metrów od chlewni. Przeszkadza im nieprzyjemny zapach, ale nie wiedzą, co mogą zrobić w tej sprawie.
rozwiń zwiń