X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Żaby na drodze. Jak je chronić?

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2016 23:19
Znaki drogowe ograniczające prędkość pojawiają się m.in. na odcinkach dróg, przez które przechodzą żaby. Janusz Weiss sprawdził, czy jest to skuteczna metoda ochrony tych płazów.
Audio
  • Janusz Weiss wyjaśnia, jak można chronić żaby w okolicy ruchliwych dróg (Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać/ Jedynka)
Żaby należą do zwierząt chronionych w Polsce, co oznacza, że nie wolno ich chwytać, zabijać, płoszyć, przenosić z naturalnego siedliska, handlować nimi, wywozić za granicę, a także nie można niszczyć ich siedlisk
Żaby należą do zwierząt chronionych w Polsce, co oznacza, że nie wolno ich chwytać, zabijać, płoszyć, przenosić z naturalnego siedliska, handlować nimi, wywozić za granicę, a także nie można niszczyć ich siedliskFoto: Pixabay.com/domena publiczna

Na starej drodze z Bielska-Białej do Cieszyna w miejscowości Jasienica w rejonie fabryki mebli postawiono w ubiegłym roku znak ograniczenia prędkości do 40 km na godzinę. Nad nim, w okresie od maja do września, jest umieszczany znak żaby.

Choć słuchacz twierdził, że żaby na tym terenie się nie pojawiają, to policja jest innego zdania. - W okolicy jest mnóstwo stawów i faktycznie są tam płazy. Jest to krótki odcinek drogi, mierzący około 100 metrów - wyjaśnia Elwira Jurasz z komendy policji w Bielsku-Białej.

Czy znaki ograniczenia prędkości skutecznie chronią zwierzęta?

*** 

Tytuł audycji: Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać

Prowadzi: Janusz Weiss

Goście: Elwira Jurasz (komenda policji w Bielsko Białej), Jacek Bożek (szef Klubu Gaja)

Data emisji: 22.01.2016

Godzina emisji: 17.30

sm/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Niby zając, ale kot. Tajniki gwary łowieckiej

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2015 23:28
Język myśliwych jest szalenie bogaty. Proste z pozoru nazwy zwierząt okazują się mieć dziesiątki wariantów - zając bywa również nazywany gachem, kicajem, kotem, michałkiem...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pożyteczne szkodniki. Jak sobie radzić z bobrami?

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2015 18:00
- Powinniśmy się przyzwyczaić do bobrów i nauczyć minimalizować negatywny wpływ ich działań, które nas dotykają - mówi dr Andrzej Czech, specjalista od bobrów.
rozwiń zwiń