X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ten temat zainteresuje każdego użytkownika komunikacji miejskiej

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2016 21:35
Słuchaczka radiowej Jedynki była świadkiem, jak kontrolerzy wystawili mandat pasażerowi, którego bilet czasowy skończył się 2 minuty wcześniej. Podróż wydłużyła się nie z jego winy.
Audio
  • Korzystasz z komunikacji miejskiej? Ten temat cię dotyczy (Wszystko, co chciałbyś.../Jedynka)
Autobus się wlecze, płaci pasażer. Podwójnie
Autobus się wlecze, płaci pasażer. PodwójnieFoto: Pixabay.com/domena publiczna

Korki i nieprzewidziane sytuacje na drogach powodują, że wydłuża się czas przejazdu w stosunku do tego, co przewoźnicy deklarują w rozkładach. Ponadto najkrótszy bilet czasowy w wielu polskich miastach wynosi 20 minut, a czas przejazdu przedłuża się zaledwie o kilka. Janusz Weiss postanowił sprawdzić, dlaczego koszty muszą ponosić pasażerowie. 

- W uchwale Rady Miasta Krakowa jest zapis, który mówi, że są sytuacje, w których bilet czasowy jest wydłużany i działa 2 razy dłużej - wyjaśnia rzecznik krakowskiego MPK Marek Gancarczyk. Dzieje się tak jedynie w przypadku awarii pojazdu bądź infrastruktury komunikacyjnej, czyli tych elementów, za które MPK odpowiada.

Z taką interpretacją nie zgadza się mecenas Paweł Judek, który uważa, że "organy organizujące transport drogowy zapominają, jaka jest istota umowy przewozu". Szczególnie w obliczu orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego. Co z tego wynika dla pasażerów? I jak mają postępować, gdy nie zgodzą się na zapłatę mandatu?

*** 

Tytuł audycji: Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać

Prowadzi: Janusz Weiss

Goście: Marek Gancarczyk (rzecznik prasowy MPK w Krakowie), Paweł Judek (radca prawny)

Data emisji: 25.01.2016

Godzina emisji: 17.30

asz/pg


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krzywdzące opłaty. Płacimy dwa razy za to samo?

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2015 03:42
- Powszechnie można mieć poczucie, że płacimy dwie daniny, ale są to inne opłaty - mówi o różnicy pomiędzy użytkowaniem wieczystym a podatkiem od nieruchomości Agata Zagórska z Wydziału Skarbu miasta Krakowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kto płaci za transport sanitarny pacjenta?

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2015 18:00
Słuchacz po amputacji nogi w szpitalu w Jędrzejowie, protezę miał otrzymać w ośrodku w Kielcach. Dzięki zleceniu od lekarza rodzinnego został przewieziony ambulansem. Usługa okazała się płatna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ślub, wesele, podróż poślubna, kontrola skarbowa

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2015 21:27
Prezent w postaci koperty z pieniędzmi jest bardzo częstym podarunkiem ślubnym. Może jednak przysporzyć państwu młodym poważnych kłopotów.
rozwiń zwiń